Назви гір і полонин Івано-Франківщини (Етимологічний словник-довідник) (українознавство)
…Це восьма числом книжка мовознавця, котра розкриває таємниці походження та значення тих чи інших географічних назв.
У ній проаналізовано 3248 географічних назв Івано-Франківщини, що є найменуванням 5204 топооб’єктів (верхів, гір, горбів, височин, перевалів, скель, скельних утворень, кам’яних брил), а також 487 назв полонин, які позначають 563 високогірних пасовища. „Певна частина цих назв засвідчена лише в писемних та історичних джерелах і невідома для сучасників, – зауважує Мирослав Габорак. – Ми наводимо їх для того, щоб зберегти ці назви для прийдешніх поколінь. Окрім того, вони допомагають майбутнім дослідникам краще зрозуміти закономірності функціонування та розвитку власних назв краю”.
…Це надзвичайно потужне видання, аналогів якому наразі нема в Україні. „Дослідники зосереджують свою увагу переважно на гідронімах, антропонімах, – коментує мовознавець. – Інші ж класи або не досліджують взагалі або досліджують фрагментарно. Більше того, коли ми вже маємо порівняно повний інвентар назв населених пунктів, річок, потоків і об’єктів зі стоячою водою, а також власних найменувань людей, то назви багатьох інших об’єктів ще досі не зібрані, не кажучи вже про їхню систематизацію та науковий опис…”
…Окрім досліджень походження назв гір та полонин, способів їх творення, словотворчих засобів, зв’язків із найменуванням інших географічних об’єктів, автор етимологічного словника подає легенди та народні перекази про назви окремих гір та полонин. За словами М. Габорака, книжка насамперед зацікавить вчителів, учнів, краєзнавців, істориків та усіх тих, хто захоплюється вивченням власних назв.
Мончук О. Мирослав Габорак дослідив назви гір та полонин Івано-Франківщини / О. Мончук // Галичина. – 2015. – 8 верес. (№132). – С. 8. – Рец. на кн. : Назви гір і полонин Івано-Франківщини : слов.-довід. / М. Габорак. – Вид. 3-е, доп., уточнене. – Івано-Франківськ : Місто НВ, 2015. – 604 с.