Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail: Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31


Графік роботи:

Щоденно: з 10 - до 19 години
В неділю: з 10 - до 18 години
Субота - вихідний день
Останній четвер місяця - санітарний день.


Енциклопедія Сучасної України

О. Букатюк «Мадонна Майдану» - очікування Різдва    ПОЕТ САШКО БУКАТЮК ПРЕДСТАВИВ У «ГАЛИЧИНІ СВОЮ ПЕРШУ ЗБІРКУ»

   Днями керівник надвірнянської літстудії «Бистрінь» ім. Нестора Чира поет із селища Биткова Сашко Букатюк презентував у світлиці «Галичини» свою поетичну збірку «Мадонна Майдану (очікування Різдва)», яку присвятив пам'яті героїв Небесної Сотні.
  Попри те, що мені неодноразово доводилося чути поетичні проби Сашка Букатюка у творчій майстерні Івано-Франківського міжрегіонального поетичного клубу «Об'єднані словом», який вже упродовж трьох років провадить свої творчі майстерні при часописі «Галичина», поезії творця «Мадонна Майдану», сприйняті на слух в авторському читанні, не справили на мене яскравого враження. Як не дивно, але Сашко Букатюк, якого знаю не один рік, для мене став поетом всього за три дні, коли залишив мене наодинці зі своєю книжкою «Мадонна Майдану (очікування Різдва)». Все сталося  враз - несподівано, без прелюдії і передбачення. Чому? Як на мене, то відповідь проста: не всі поетичні твори, навіть талановиті і фахові, однаково добре сприймаються під час їх публічного читання, і не кожний автор розуміє, що його поезія часто може зазвучати довершено не в його власне вустах, а у представленні стороннього читця. Та найважливіше, що поезія Сашка Букатюка має все необхідне, на моє переконання, для зустрічі з читачем на самоті і без сценічного приправляння. Автор, який особисто не лише відчув дух і мелодію Майдану, реальну присутність Бога і водночас подих смерті перед очима, а й творив ту музику волі, зумів своїм поетичним словом передати вияв людської гідності, любові і надії  - очікування Різдва нової людини й України:


це Преображення сердець
у дусі бою.
і Син воскреслий
і Отець тепер з тобою.
Знов Україна молода
Ти повна сили.
Воістину воскрес Майдан!
Благословила
нас невпокорена Любов
що зло поборе.

Лазоришин І. «Мадонна Майдану» - очікування Різдва: поет Сашко Букатюк представив у «Галичині» свою першу збірку / І. Лазоришин // Галичина. - 2014. - 25 груд. (№ 197-198). - С. 16.

Букатюк О. Мадонна Майдану (очікування Різдва) - м. Івано-Франківськ, СІМИК, 2014р. - 124 с.

Оновлено 17-03-2020
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка