Роман Фабрика „Лемки: роки і долі”
Кожна людина має свою долю, свою родину, свою маленьку батьківщину. Й немає в людини нічого милішого над свою рідну землю, де вона народився, де провела безтурботні дитячі роки, де прив'язалася усією душею на ціле життя. Та є люди, які змушені були відірватися від Батьківщини та лише в мріях повертатися до неї.
Саме таких людей представляє у своєму фотоальбомі „Лемки: роки і долі" Роман Фабрика. Це перше в Україні видання, яке мовою художньо-документальних світлин знайомить з українцями-лемками, яких 60-років тому насильницьки було відірвано від своєї землі й розкидано в міста і села Івано-Франківської, Львівської, Тернопільської та інших областей України. Це більш як півмільйона мешканців одвічно українських земель Холмщини, Підляшшя, Надсяння, Бойківщини та Лемківщини.
Ті ж, хто у 1944-1946 роках таки залишилися за Бугом, не поїхавши в Радянську Україну, у 1947-му в рамках операції „Вісла" були розселені поодинокими сім'ями на так званих возз'єднаних землях на північному заході Польщі.
На сторінках фотоальбому „Лемки: роки і долі" Роман Фабрика розповідає звідки походять герої світлин, де народились їхні батьки, яку здобули освіту, де працюють, як відпочивають, як бережуть свої традиції.
З повним текстом видання можна ознайомитись завітавши до обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І. Франка.