Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail:

Відділ комплектування:
E-mail:
тел. 0342 752479

Відділ мистецтва:
E-mail:

Краєзнавчий відділ:
E-mail:

Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31

Графік роботи:

Щоденно: 10:00 - 18:00
Субота - вихідний день
Cанітарний день - останній четвер місяця

„ВО СЛАВУ ЗОЛОТОГО ТРИЗУБА”



     Тиражем у п’ять тисяч примірників під назвою «Во Славу Золотого Тризуба» в івано-франківському видавництві «Лік» вийшла художньо-публіцистична розповідь про Провідника ОУН Степана Бандеру. Це перша частина трилогії, яку почав втілювати в життя уродженець Торговиці на Городенківщині, а нині горянин, начальник відділу з питань внутрішньої політики та зв’язків із громадськістю Верховинської райдержадміністрації Василь Нагірняк.  Пропонуємо вашій увазі розмову з ним про цей видавничий проект.
 

— Пане Василю, чому Ви взялися за написання книги про Степана Бандеру, адже це складна й ще недостатньо вивчена постать для її художньо-публіцистичного відтворення?

— Я переконаний, що нашій нації попри часте згадування імені Провідника ОУН Степана Бандери в пресі й книжках потрібно знати більше правди про життя і боротьбу, ідею й чин цієї видатної людини, яка для України стала національним прапором.
Заглибившись в архіви, доторкнувшись пожовклих часописів, читаючи різні книжки різних авторів і поглядів, я заново відкривав для себе цю людину, хоча, здавалося, немало знав про неї. Я намагався крокувати поряд з героєм повісті від дня його народження, 1 січня 1909 року, до фатального пострілу запроданця Богдана Сташинського 15 жовтня 1959-го. Усе, що я побачив і відчув, осмислив і усвідомив, що наказували мені серце й душа, лягло в мою першу книгу «Во Славу Золотого Тризуба».

— При написанні таких книжок не обходиться без консультації з науковцями й майстрами художнього слова. Хто з них Вам допомагав?

— Спочатку рукопис показав людині, яка в найважчі моменти мого життя була завжди поруч, допомагала добрим словом, мудрою порадою. Це професійний історик, кандидат історичних наук, доцент кафедри історії України Прикарпатського національного університету Степан Кобута. Далі я звернувся до доктора філологічних наук, професора цього ж університету Степана Хороба і відомої літераторки Ольги Слоньовської, професора кафедри української літератури Прикарпатського університету, члена Спілки письменників України. Коли силует книжки чітко вималювався, Ольга Слоньовська написала передмову. Далі з її легкої руки рукопис книжки «Во Славу Золотого Тризуба» потрапив до видавництва.

— Чи правда, що від початку писання до часу друкування Вашої книжки пройшло всього кілька місяців? Це виглядає дуже інтенсивною, нелегкою працею, адже від щоденних службових обов’язків вас ніхто не звільняв...
— Ольга Володимирівна казала мені, що маю доброго ангела-охоронця. Напевно, вона мала рацію, адже впродовж усієї праці над книгою, аж до виходу її в світ, мені, на диво, зустрічалися лише добрі люди, які безкорисливо допомагали й згодом не менш за мене чекали  виходу з видавництва цієї книжки. Ці люди добре відомі нашим краянам. Отож книгу видано з ініціативи народного депутата України, голови Івано-Франківської регіональної організації НС «Наша Україна» Зіновія Шкутяка, а її меценатом виступив керівник депутатської фракції «Наша Україна» в обласній раді Богдан Заріцький. Цим шляхетним людям душа завжди лежить до української книжки й завдяки їм появилася друком і моя повість. Думаю, наша співпраця продовжуватиметься надалі при підготовці наступних частин трилогії про Степана Бандеру.

Розмову вів Петро ЗАХІДНЯК

Нагірняк В. "Во Славу Золотого Тризуба" : [інтерв’ю з автором кн. Василем Нагірняком / розмовляв Петро Західняк] // Галичина. – 2008. – 27 груд. (№ 195-196). – С. 5.

Оновлено 26-04-2024
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка