Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail:

Відділ комплектування:
E-mail:
тел. 0342 752479

Відділ мистецтва:
E-mail:

Краєзнавчий відділ:
E-mail:

Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31

Графік роботи:

Щоденно: 10:00 - 18:00
Субота - вихідний день
Cанітарний день - останній четвер місяця

Премія імені Марійки Підгірянки обласного осередку всеукраїнського товариства Просвіта ім. Т. Шевченка



Премію імені Марійки Підгірянки вручали в її рідному селі

Велелюдно було в музеї Марійки Підгірянки в селі Білих Ославах Надвірнянського району 18 травня, коли якраз виповнилася 45-та річниця від дня смерті цієї відомої дитячої письменниці-педагога і відзначався Міжнародний день музеїв. Голова обласного товариства ВУТ «Просвіта» ім. Т. Шевченка Петро Арсенич вручив премію ім. Марійки Підгірянки цьогорічним лауреатам.

Ними стали: в номінації «мистецтво» — поетка і композитор з Косівщини Анничка Гнатишак; «публіцистика» — науковий працівник Національного музею-заповідника «Давній Галич» Іван Драбчук із с. Сільця Тисменицького району та краєзнавець з Покуття Теофіл Виноградник; «просвітня робота» — вчитель-філолог зі Снятина, засновник музею-бібліотеки Михайла Бажанського Юліан Радевич і директор Рожнятівської районної бібліотеки, заслужений працівник культури України Марія Рибчак; «література» — професор Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника, знана в нашому краї та за його межами поетеса Ольга Слоньовська за підготовку та видання підручника «Українська література для учнів 7-го класу».

Вперше за 16 років існування обласної просвітянської премії вручали її на малій батьківщині Марійки Підгірянки. Нагороджених тепло привітав місцевий парох о. Василь Ужитчак. Для гостей, серед яких були лауреати премії ім. Марійки Підгірянки і попередніх років, господарі підготували репрезентаційний відеофільм «Мої Білі Ослави», а учні сільської школи під керівництвом завуча з виховної роботи Валентини Щербюк — поетичні розповіді про своє село. Також виступив самодіяльний колектив Народного дому обласної «Просвіти» — жіноча капела «Квіти ромена» під орудою Ореста Турка.

Гості відвідали те місце біля теперішньої контори Білоославського лісництва Делятинського держлісгоспу, де колись стояла хата, в якій 29 березня 1881 року народилася Марійка Підгірянка. Вони подарували музеєві та школі свої книги.

У свою чергу від директора музею краєзнавця Василя Левицького, лауреата премії ім. Марійки Підгірянки 1993 року, і гості, і всі учасники недільного святкового дійства в селі отримали останню з упорядкованих і підготовлених ним до друку книжок письменниці — збірку поезій «Марійчин Великдень». Видано її коштом уродженки Білих Ослав, заробітчанки з Нью-Йорка Зузанни Щербюк.

Прес-служба голови обласної ради.

Галичина. – 2008. – 24 трав. – С. 12.

Оновлено 28-03-2024
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка