Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail:

Відділ комплектування:
E-mail:
тел. 0342 752479

Відділ мистецтва:
E-mail:

Краєзнавчий відділ:
E-mail:

Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31

Графік роботи:

Щоденно: 10:00 - 18:00
Субота - вихідний день
Cанітарний день - останній четвер місяця

Тисменицька ЦБС



 

Тисменицька ЦБС

У Тисменицьку ЦБС (директор - Савчук Оксана Ярославівна) входить 49 бібліотек, а саме: 1 ЦРБ, 1 РБД, 2 селищні (Лисець і Єзупіль), 43 сільські бібліотеки-філії.

Інформаційно-документний потенціал ЦБС становить 407 тис.  примірників, обертаність якого - 1,4. Книжковий фонд універсальний, поповнюється з обмінно-резервного фонду обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І. Франка, за рахунок бюджетних коштів місцевих рад, коштів, виручених від надання читачам платних послуг та за рахунок меценатів. Корисним подарунком для районної бібліотеки стало 22-томне видання „WORLD ВООК" і 8-томне „ТНЕ WORLD ВООК ЕNCYCLOPEDІА". Дарують книги місцеві автори: Л. Завацька, О. Пронюк, Л. Пушко, О. Лишега, Р. Сендецька та ін. Не забувають про бібліотеку співвітчизники з діаспори: Я. Цуркан подарував повне зібрання творів Т. Шевченка в 14 т. (1962 р. видання); В. Войцюк був меценатом поповнення фонду бібліотеки в с. Єзупіль.

У книгозбірнях системи працює 65 фахівців, 6 з яких мають вищу бібліотечну, 30 - базову вищу освіту.

 Послугами бібліотек користуються більше 28 тис. читачів, реєструється  більше 248 тис. відвідувань, видається понад 583 тис. примірників документів.

У районній бібліотеці є два комп'ютери з доступом до всесвітньої мережі Інтернет, надаються додаткові платні послуги: копіювання, друкування та сканування документів, запис на цифрові носії.

Бібліотека взяла участь у конкурсі проектів співпраці бібліотек з місцевими громадами, організованому програмою „Бібліоміст" і в третьому раунді виграла грант на реалізацію проекту „Заробітчанська правда: бібліотека як вікно у життя українських заробітчан". Бібліотека мобілізує всю громаду для створення інформаційно-консультативного центру для родин українських заробітчан та для осіб, які хотіли б отримувати доступ до корисних Інтернет-джерел з даної тематики. Бібліотека також проводитиме живі та онлайнові консультації із заробітчанами та службами підтримки емігрантів за кордоном, навчить волонтерів та представників місцевої громади основ комп'ютерної грамотності та роботи в Інтернеті, запровадить періодичне онлайн-спілкування „Спитай у заробітчанина" за участі громадськості району. Партнери проекту - громадська організація „Мій дім - Карпати" (м. Івано-Франківськ), відділ культури, відділ освіти РДА, відділ у справах сім'ї та молоді, РТ „Червоний хрест", священнослужителі, місцеві ЗМІ, журналісти, молодіжна рада, спільнота колишніх заробітчан „ПІЄТА" (м. Івано-Франківськ).

Значимим є місце бібліотек ЦБС як осередка культурно-просвітницького життя району. На відзначення ювілейних та пам'ятних дат книгозбірнями організовувались літературно-музичні вечори, вечори поезії, краєзнавчі, культурологічні студії, дні фахівця, історичні години та ін. Традицією стало проведення презентацій нових видань письменників-краян.

Центральна бібліотека тісно співпрацює з освітніми та культурно-просвітницькими закладами, соціальними центрами захисту населення, священослужителями, місцевими краєзнавцями: І. Драбчуком, Т. Табачином, Й. Карпівим, В. Перцовичем, засобами масової інформації.

Історія бібліотеки м. Тисмениця бере свій початок з читалень „Просвіти", заснування якої припадає на кінець 19 ст. Напередодні Першої світової війни в околицях Тисмениці було 15 читалень, які проводили значну просвітницьку роботу, але її перервала війна. В 1941 році окупаційна влада ліквідувала всі українські культурно-освітні установи, а на їх базі створила так звані українські освітні товариства (УОТ). У післявоєнні роки розпочався розвиток бібліотечної справи.

1 лютого 1970 р. Тисменицька селищна бібліотека стала районною, а дитяча - районною бібліотекою для дітей.

1 січня 1978 року створено централізовану бібліотечну систему.

 

Режим роботи:

ЦРБ: з 9 год до 18 год

Санітарний день: останній четвер місяця

Вихідний: субота

Сільські філії: з 11 год до 19 год

Вихідний: субота

 

Оновлено 18-03-2024
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка