Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail: Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31


Графік роботи:

Щоденно: з 10 - до 19 години
В неділю: з 10 - до 18 години
Субота - вихідний день
Останній четвер місяця - санітарний день.

Рогатинська ЦБСРогатинська ЦБС


Рогатинська ЦБС (директор – Дзера Марія Володимирівна) об’єднує 51 бібліотечну установу, з них – 47 сільських, 2 – міських, районна і дитяча бібліотеки.
Бібліотеками Рогатинської ЦБС обслуговується 27 тис. користувачів, з них: 17,4 тис. – дорослі, 3,6 тис. – юнацтво, біля 6 тис. – діти (загалом 66 % від загального числа населення). За рік видача документів становить 526,78 тис. примірників, відвідування складає 227 тис.  
Інформаційний потенціал ЦБС становить понад 619 тис. примірників документів, обертаність якого 1,1. Книгозабезпеченість – 22,9%.
Для більш повного охоплення населення району бібліотечним обслуговуванням запроваджено нестаціонарні форми обслуговування в селах Яглуш, Загір’я, Журавенко, Залип’я, Кутці, Руда.
Якісно зросли документально-інформаційні ресурси бібліотек району. З початку року бібліотечні фонди поповнилися:

  • з бюджету – 2553 примірники;
  • з обмінного фонду – 988 примірників;
  • подаровані читачами – 384 примірники.

Для задоволення духовних та інтелектуальних потреб користувачів діє 15 клубів за інтересами. Найбільшою популярністю у читачів користується „Книжковий клуб”, який нещодавно відкрито при ЦРБ.
Традиційними в роботі бібліотек району є наступні форми масових заходів:

  • круглі столи („Функціонування рідної мови: стан, проблеми і перспективи”, „ОУН у боротьбі за незалежну державу”);
  • презентації книг (Р. Коритко „Дволикий світ”, „Кліщівна: лісове село Опільського краю”);
  • творчі зустрічі з письменниками краю (Семеном Возняком, Дмитром Тернівським).

Користувачам пропонується широкий спектр інформаційно-бібліографічних послуг.
В Рогатинській центральній бібліотеці діє Інтернет-центр, відкритий у 2007 році в рамках програми „Інтернет для читачів публічних бібліотек” (LEAP-IV). Вже три роки поспіль кожен відвідувач районної бібліотеки має безкоштовний доступ до всесвітньої інформаційної мережі. За цей період послугами Інтернет-центру встигло скористатися понад півтора тисячі відвідувачів.
У 2010 році бібліотека перемогла у конкурсі „LEAP-2010: оновлення комп’ютерів і програмного забезпечення для успішних Інтернет-центрів”, що дозволить збільшити кількість автоматизованих робочих місць з доступом до всесвітньої мережі для користувачів.
Доступ до Інтернету пропонують своїм читачам і сільські бібліотеки, зокрема, Чесниківська бібліотека-філіал, яка перемогла у конкурсі проектів співпраці з місцевими громадами програми „Бібліоміст” – проект „Молодь опановує Інтернет”. У партнерстві із сільською радою, благодійною організацією „Піклувальна рада Чесниківської школи” і Західноукраїнським ресурсним центром на базі бібліотеки буде створено інформаційно-методичний Інтернет-майданчик для розробки та впровадження стратегії розвитку місцевої громади. При цьому буде проведено комплексне дослідження можливостей і викликів громади, мешканців села навчать користуватися комп’ютерами і працювати в Інтернеті з тим, щоб вони могли на своїх присадибних ділянках застосовувати ефективні технології, про які дізнаються з мережі. Налагодження ділових партнерських взаємин, втілення нових проектів і підвищення якості життя в селі – серед очікуваних довготривалих результатів проекту.
Для підвищення фахового рівня бібліотечних працівників  проведено обласні курси підвищення кваліфікації та районний семінар на базі бібліотеки-філії с. Стратин „Сільський читач: інтереси, уподобання, запити”.
В 1977 р. у бібліотеках району проведена централізація.
Режим роботи:
ЦРБ: з 9 год до 18 год
Санітарний день: останній день місяця
Вихідний: неділя
Сільські філії: з 10 год до 18 год
Вихідний: понеділок

 

 

Оновлено 09-04-2021
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка