Долинська ЦБС
Долинська ЦБС
Долинська ЦБС (директор – Фреїв Людмила Іванівна) об’єднує 43 бібліотеки: 1 ЦРБ, 1 РБД, 2 міських філії, 2 селищних (Вигода) та 37 сільських бібліотек-філій. У них працює 72 бібліотекарі, з яких 15 мають фахову вищу, 55 – базову вищу бібліотечну освіту. Щороку бібліотеки ЦБС обслуговують близько 34 тис. користувачів, яким видають понад 685 тис. примірників документів. Фонд ЦБС складає 498 230 прим., обертаність якого – 1,4.
Знаменною подією в житті ЦБС стало урочисте відкриття новозбудованого приміщення центральної районної бібліотеки 6 вересня 2003 р., яке подарувало громаді ЛВУМГ „Прикарпаттрансгаз”.
6 серпня 2004 р. відбулося урочисте відкриття Інтернет-центрів в центральній районній бібліотеці та Вигодській селищній публічній бібліотеці, функціонування яких стало можливим завдяки отриманому гранту Посольства США в Україні „Інтернет для читачів публічних бібліотек (LEAP-IV)”.
5-7липня 2005 р. в межах дії гранту „Інтернет для читачів публічних бібліотек LEAP-IV” під гаслом „Доступ до Інтернету як бібліотечна послуга” на базі ЦРБ відбувся Всеукраїнський семінар бібліотекарів, участь в якому взяли представники Посольства США в Україні (В.С. Пашкова, О.О. Любінецька, О.В. Васильєв), обласної та Долинської районної влади, працівники бібліотек з різних куточків України (Криму, Центральної України, Донбасу, Львівщини, Чернігівщини).
Цьогорічна перемога в конкурсі LEAP-2010, оголошеному відділом преси освіти та культури Посольства США в Україні, дала можливість оновити комп’ютерний парк та програмне забезпечення Інтернет-центру. Спільно з міською радою та музеєм „Бойківщина” центральна районна бібліотека реалізовує проект нідерландського фонду MATRA. Він дозволить бібліотеці стати повноцінним і повністю пристосованим центром для роботи організаційних утворень громадян за інтересами та видами їхньої професійної діяльності, а також підвищить рівень участі наших краян у суспільному житті міста й району.
На даний час доступ до мережі Інтернет мають також районна бібліотека для дітей та бібліотеки-філії сіл: Княжолука, Лолин, Раків.
При бібліотеці діють: літературна студія „Слово”, клуб для людей старшого віку „Золота осінь”, „English Club”, „FLEX Club”.
У ЦБС працюють 19 клубів за інтересами: 11 – для дорослих, 8 – для дітей. Усі бібліотеки-філії постійно беруть участь у Всеукраїнських, обласних та районних конкурсах та акціях. Зокрема:
2004 р. – районний огляд інноваційної діяльності бібліотек „Зважуємо на виклик часу”;
2007 р. – огляд діяльності сільських бібліотек-філій ЦБС „Краща бібліотека року”;
2009 р. – огляд-конкурс „Мудрості та долі берегиня – бабусина скриня”;
2010 р. – літературна експедиція „Веселимось, читаємо, літечко вітаємо!”.
З 2008 р. книгозбірні займаються створенням літописів своїх населених пунктів. У районі запроваджено рейтингову оцінку діяльності державних установ, під час якої оцінюється і робота бібліотек.
Долинська ЦБС створена 1 грудня 1976 р.
Режим роботи:
ЦРБ: з 8 год до 19 год
Санітарний день: останній четвер місяця
Вихідний: субота
Сільські філії: з 11 год до 19 год
Вихідний: понеділок
Болехівська ЦБС
Бібліотеки Болехівщини до 1977 року були у складі Долинської ЦБС. У 1994 р. м. Болехів отримало статус міста обласного підпорядкування. Долинська ЦБС була реорганізована і утворилась Болехівська ЦБС (директор – Бунчак Роксолана Юріївна), яка об’єднує 11 бібліотек (1 центральна міська, 1 міська для дітей, 9 сільських філій).
На сьогодні бібліотечний фонд ЦБС нараховує 130 732 примірників документообігу, обертаність якого – 1,2. Книжковий фонд доповнюють періодичні видання. Щорічно до послуг читачів 22 назви газет та 12 назв журналів.
Бібліотеками системи обслуговується більше 10 тис. користувачів, що становить 42,2% населення Болехівщини (кількість мешканців – 21 254 чоловік). Книговидача складає 216 850 примірників, відвідування – близько 85 тис.
У бібліотеках системи працює 21 фахівець, 1 з яких має фахову вищу освіту, 15 – базову вищу бібліотечну освіту.
Питання удосконалення діяльності бібліотек, пошук нових підходів до роботи з читачами, підвищення ролі бібліотек як інформаційних центрів є першочерговими. Бібліотеки спрямовують свої зусилля на якнайповніше задоволення запитів читачів, працюють над розкриттям та популяризацією бібліотечних фондів, діють як інформаційні, освітні та дозвілеві осередки.
При центральній міській бібліотеці діє клуб за інтересами „Зернятко”.
Бібліотеки працюють у тісній співпраці з музеєм історії м. Болехова ім. Р. Скворія, шкільними бібліотеками, Народним Домом та місцевою владою.
З історичної довідки відомо, що центральна міська бібліотека розпочала свою діяльність у 1940 році.
1994 р. – заснування ЦБС
Режим роботи:
ЦРБ: з 10 год до 19 год
Санітарний день: останній четвер місяця
Вихідний: понеділок
Сільські філії: з 10 год до 19 год
Вихідний: неділя