Городенківська ЦБС
Городенківська ЦБС
У ЦБС об'єднано 47 бібліотек (директор - Підлеснюк Марія Михайлівна), з яких 1 ЦРБ, 1 ЦБД, 43 сільські бібліотеки-філії. У книгозбірнях працює 77 фахівців бібліотечної справи, з яких 11 мають бібліотечну повну вищу освіту, 57 - базову вищу освіту.
Обслуговують вони понад 30 тис. користувачів, тобто кожного другого мешканця району (населення Городенківщини - 60,2 тис. осіб).
Документно-ресурсний потенціал ЦБС нараховує майже 523 600 примірників, обертаність якого - 1,1.
Центральна районна бібліотека ім. Леся Мартовича є головною бібліотекою району з єдиним довідково-пошуковим апаратом та зведеними каталогами. Щорічно бібліотека надає послуги більше 3,6 тис. користувачам, відвідування складає понад 20 тис., а книговидача - близько 70 тис. документів.
Гордістю бібліотеки є Інтернет-центр - перемога у Всеукраїнському конкурсі „Інтернет для читачів публічних бібліотек", організований Посольством США в Україні (2006). До послуг користувачів Інтернет-центру 7 комп'ютерів, які надають безкоштовний доступ до світових інформаційних ресурсів. Створений сайт ЦРБ (http://hcrb.if.ua) і електронна пошта (e-mail: lib@hcrb.if.ua). В 2008 році бібліотеку відвідав віце-консул Посольства США в Україні Ален Девід.
Окрасою центральної бібліотеки стало створення і відкриття мистецької світлиці „Галерея митців Покуття" - постійно діючої виставкової зали місцевих митців.
Центральна районна бібліотека ім. Леся Мартовича виграла конкурс програми „Бібліоміст" і реалізовує проект «Бібліотека та молодь: співпраця заради успіху та розвитку». Бібліотека працюватиме із школярами випускних класів, абітурієнтами, студентами, випускниками середніх спеціальних та вищих навчальних закладів; молоддю, яка має намір знайти гідну роботу та самореалізуватися. На площі біля місцевого будинку культури, у сквері біля дитячого майданчика у Городенці та на площі біля місцевої школи у с. Чернятин бібліотека представить цільові послуги для молоді: „Скринька абітурієнта", „Мій особистий порадник з працевлаштування", „Спитай у спеціаліста".
В бібліотеках діють клуби за інтересами, краєзнавчі та літературно-мистецькі світлиці: світлиця „Берегиня", історико-краєзнавчий клуб „Ямгорів", молодіжний клуб „Едельвейс" (ЦРБ), „Родинна світлиця" (ЦБД), в бібліотеках-філіях - 11 світлиць та 9 клубів за інтересами.
Працівники ЦБС організовують фольклорно-етнографічні експедиції селами району, збирають старовинні речі та предмети домашнього вжитку. Зібрані матеріали поповнюють фонди бібліотек, етнографічні куточки (ЦРБ, бібліотек сіл Чернятин, Поточище, Колінки та інших).
Дослідницько-видавниче напрацювання районної бібліотеки - випуск трьох збірок з народознавства: „Пісні Городенківщини", „Легенди Городенківщини" та „Золоте перевесло: прислів'я та приказки Городенківщини", підготовлені бібліотечними працівниками в рамках проекту „Скарби отчої землі".
Поліграфічна база ЦБ дозволяє видавати не тільки власну видавничу продукцію, але й видання на замовлення фізичних та юридичних осіб.
Традицією бібліотеки є проведення „Стрітенських зустрічей" із знаними і талановитими людьми покутського краю, презентації творчості відомих письменників, художників, композиторів, літературно-мистецьких свят, вечорів духовного спілкування.
У 2010 р. покращила свою матеріально-технічну базу бібліотека-філія с. Вікно, якій виділили приміщення у новозбудованому сільському клубі. Від районної влади бібліотека отримала в подарунок комп'ютер, від підприємця п. Березовського - 5 тис. грн. на придбання літератури.
ЦРБ заснована 15 липня 1947 року. В 1971 р. на честь відзначення 100-річчя від дня народження письменника-краянина Леся Мартовича бібліотеці присвоєно його ім'я.
У грудні 1976 року бібліотеки району були централізовані в єдину бібліотечну систему.
Графік роботи
ЦРБ : з 9 год до 18 год
Вихідний: неділя
Санітарний день - остання п'ятниця місяця
Сільські філії: з 12 год до 20 год
Вихідний: понеділок