Центр науково-технічної творчості учнівської молоді
Винахідницький резерв Івано-Франківщини сьогодні об'єднує Центр науково-технічної творчості учнівської молоді. Перша згадка про Станіславську обласну дитячу технічну станцію сягає в далекий 1940 рік (1 липня), проте згадок про якусь роботу її в архівах не знайдено.
На підставі рішення виконкому Станіславської обласної Ради депутатів трудящих від 30.10.1945 р. (протокол № 9) відновлено роботу обласної дитячої технічної і сільськогосподарської станції, яка через відсутність приміщення розпочала роботу в 1947 році.
З 1952 по 1955 роки дитяча станція була закрита, знову відновлено її роботу 13.08.1955 року, на цей раз уже в м. Коломиї. Тоді ж створено станцію юних натуралістів, куди і відійшов від СЮТ сільськогосподарський відділ.
Через значні труднощі в її роботі, як обласного організаційно-методичного центру в 1959 році обласна станція юних техніків була переведена в м. Станіслав у приміщення обласного інституту вдосконалення кваліфікації вчителів по вулиці Чапаєва (зараз Січових стрільців), 88. Зі зміною назви міста в 1962 році Станіславська облСЮТ стала іменуватися Івано-Франківською обласною станцією юних техніків. В 1970 році станцію переведено в окреме приміщення по вулиці Фрунзе (Короля Данила), 7.
В 1992 році (18 червня) станція була перейменована в обласний державний центр науково-технічної творчості учнівської молоді.
Цей заклад створює системи пошуку, розвитку та підтримки обдарованих і талановитих особистостей, дає знання з основ науково-технічної творчості, організовує дозвілля дітей та учнівської молоді.
При Центрі, в загальноосвітніх школах, школах-інтернатах міста і області, вищих професійних училищах діють понад двадцять гуртків різних напрямків, розроблено програми з позашкільної освіти.
Гуртки: Інформатики та ОТ, основи програмування, авіамоделювання, ракетомоделювання, автотрасового моделювання, операторів аматорської служби радіозв'язку, радіоелектронного конструювання, конструювання електронних приладів, конструювання транспортної техніки, фотографії, різьблення по дереву, технічного дизайну, початкове технічне моделювання, дизайн одягу, столярування.
Центром проводяться обласні змагання й олімпіади, конкурси учнівських проектів, виставки робіт, інтелектуальні турніри, школи майстерності, дитячі свята, семінари. Кращі роботи гуртківці представляли на Всеукраїнських змаганнях, де займали почесні місця.
23 лютого 2016 року в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. І. Франка відбулося засідання Інтелектуального клубу творчих особистостей, присвячене діяльності Центру науково-технічної творчості учнівської молоді.
Захід відкрила директор ОУНБ ім. І. Франка Людмила Василівна Бабій. Вона підкреслила, що одним з важливих завдань Інтелектуального клубу творчих особистостей є підтримка здібної молоді і популяризація здобутків юних галицьких кмітливців, адже науково-винахідницька громадськість нашого краю пишається не лише здобутками вчених, винахідників, раціоналізаторів, які мають вагомі відкриття, винаходи, корисні моделі та інші інноваційні продукти, а й цікавими і оригінальними роботами підростаючого покоління, яке сміливо переймає естафету творчості, втілює ідеї в різних видах технічного моделювання і конструювання, різьбярстві і столяруванні, дизайні і фотографії тощо.
На засіданні Клубу за допомогою мультимедійної презентації теперішній керівник Центру науково-технічної творчості учнівської молоді Віталій Вікторович Кодря окреслив напрямки роботи Центру, поділився ідеями, проектами і планами на майбутнє. Про цікаві моменти роботи з вихованцями розповідали досвідчені і віддані своїй справі наставники - Володимир Васильович Цимбалій, який веде гурток «Конструювання транспортної техніки», Іван Миколайович Тхорик - керівник гуртка «Технічний дизайн», гурток «Авіамоделювання» представляв Михайло Вікентійович Соколовський, а гурток операторів аматорської служби радіозв'язку - Роман Зіновійович Ткачук.
Про збагачення кращих традицій позашкільних форм і методів розвитку науково-технічної творчості вів мову голова обласної організації ТВР України Богдан Іванович Середюк.
Усі, хто завітав цього дня до обласної бібліотеки, мали нагоду побачити і окремі розробки - радіотехнічні пристрої, моделі автомобілів і літаків, садово-городні трансформери, в яких майстерно втілились задуми творчої молоді.
Засновники Інтелектуального клубу творчих особистостей і представники Центру науково-технічної творчості учнівської молоді обговорили також актуальні питання подальшої співпраці, адже велика робота, яка проводиться з майбутніми фахівцями своєї справи, потребує підтримки та заохочення.