Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail:

Відділ комплектування:
E-mail:
тел. 0342 752479

Відділ мистецтва:
E-mail:

Краєзнавчий відділ:
E-mail:

Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31

Графік роботи:

Щоденно: 10:00 - 18:00
Субота - вихідний день
Cанітарний день - останній четвер місяця

Козак Тетяна Іванівна



Козак Тетяна Іванівна - науковець, фахівець із зеленого дизайну, інтродукції та акліматизації деревних та трав'янистих рослин і селекції сільськогосподарських культур - директор дендрологічному парку „Дружбаˮім. З. Павлика.

Тетяна Козак очолила дендрологічний парк „Дружбаˮ у 2009 році і сьогодні колектив під її керівництвом продовжує кращі традиції паркового господарства, береже і примножує скарби рослинного світу.

Віддані своїй справі фахівці досліджують і описують біоекологічні властивості багатьох видів флори, збільшують багатства дендропарку новими формами, дбають про зростання популяції рідкісних і занесених до Червоної книги України рослин.

Проводяться дослідження в галузі селекції сільськогосподарських культур. За роки ведення селекційної роботи співробітниками виведено новісорти зернових і олійних, які захищено авторськими свідоцтвами та занесено до Державного реєстру.

ВдоробкуТетяниІванівни - десятки опублікованихпраць, тіснаспівпраця з колегами вищих навчальних закладів Івано-Франківська, ботанічними установами України і зарубіжжя.

Цього року дендропарк відзначає своє 45-ти річчя з часу створення. Заснував його у 1970 р. біолог, доцент, кандидат сільськогосподарських наук Павлик Зіновій Юрійович як генофонд сортів сільськогосподарських культур, дикорослих видів злакових та бобових, лікарських, рідкісних і зникаючих видів рослин. За роки існуваннядендрарію тут створено власне дендропарк, фруктовий сад, ділянкинавчально-дослідного поля для вирощування цінних народногосподарських рослин, закладено шкілку лісовихпорід.

Дендрологі́чний парк загальнодержавного значення і́мені Зіновія Павлика́ - рукотворна зелена перлина не тільки Івано-Франківщини, а й України. Розташований він поблизу обласного центру, неподалік Дем'янового лазу, велично й умиротворено розкинувшись на 10-ти гектарах Прикарпатської землі. Мабуть, не кожен мешканець нашого краю може похвалитися, що хоч раз побував у ньому, вдихнув цілющого повітря, наповненого ароматом квітів і трав, милувався розмаїттям дерев і чагарників, які так добре почуваються в цій місцевості.

А ростуть тут чисельні представники деревних, лікарських, квітково-декоративних і сільськогосподарських рослин, поширені й особливо рідкісні, аборигени й завезені з різних куточків нашої країни й інших держав.

Загалом, колекційні фонди цієї пишної оази налічують 27 видів, 31 форму та 1 різновидність хвойних, 152 види та 24 форми листяних; дендрофлора парку належить до 3-х класів, 42-х родин і 106 родів.

Незвичні кипариси, туї, ялівці, модрини, красиво-квітучі кущі, строкате листя дерев, декоративні композиції є оздобою дендрарію і додають йому вишуканості й чарівності у будь-яку пору року.

Тож члени Інтелектуального клубу творчих особистостей і зацікавлені 16 жовтня 2015 року мали нагоду ознайомитися з досягненнями дендрарію, оглянути провідні колекції, генетичний банк насіння, поспілкуватися з його керівником і співробітниками, отримати багато корисної інформації та позитивних емоцій, адже для своїх гостей Тетяна Іванівна підготувала мультимедійну презентацію, розповіла про друковані видання, провела екскурсію.

Оцінку здобуткам Тетяни Козак та її колег дали начальник науково-дослідного відділу Олег Михайлович Білоус, науковці вищих навчальних закладів м. Івано-Франківська, активісти клубу Іван Федорович Миронюк, Мирослав Дмитрович Волощук, Андрій Романович Грицик, Едуард Дмитрович Кузьменко, організатори винахідництва і раціоналізації в області Богдан Іванович Середюк і Лідія Михайлівна Шляхтич.

Всі, хто побував цього дня в одному з найкрасивіших куточків Івано-Франківщини, не приховували захоплень від побаченого і щиро бажали колективу фахівців-ентузіастів подальших успіхів і всілякої підтримки від  краян.

Оновлено 20-12-2024
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка