Династія Гречаників – вчених м. Івано-Франківська
Початок династії Гречаників:
Василь Петрович - народився в с. Угорники Тисменицького р-ну 24 листопада 1933 року.
Навчався у Чернівецькому фінансово-кредитному технікумі, Київському інституті народного господарства, аспірантурі при Київському технологічному інституті легкої промисловості, на спеціальних курсах з питань ринкової економіки, соціального захисту, оплати праці та управління - в Києві, Львові, Луганську, а також на Кіпрі, в Греції і Франції.
60 років трудового стажу, з них: 20 років на виробництві (будівництві Каховської ГЕС, Івано-Франківській шкірфірмі); 15 років в органах державної служби (Звенигородському фінвідділі, Івано-Франківському облфінвідділі, Контрольно-ревізійному управлінні, Комісії державного контролю); 25 років у вищих науково-дослідних та навчально-педагогічних закладах (Львівському відділені інституту економіки АНУ, Чернівецькому економіко-правничому інституті, Івано-Франківському інституті права, економіки та будівництва, Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу, Івано-Франківському національному університеті ім. В. Стефаника).
У доробку більше 200 праць (монографія, брошури, підручник у співавторстві), наукові статті, дописи, численні тези та доповіді на наукових конференціях, семінарах; наукові тематичні дослідження, методичні розробки з соціально-економічної та фінансової проблематики.
Працював у фінансових та контрольно-ревізійних органах, на шкіряному об'єднанні, в органах влади, в Івано-Франківській філії Львівського відділення Інституту економіки АН України, Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу, Івано-Франківському інституті права, економіки та будівництва.
Наукові і творчі традиції династії Гречаників продовжують син Богдан, дочка Галина та її чоловік Сергій Миколайович Васильченко.
Богдан Васильович Гречаник - кандидат економічних наук, викладач, доцент кафедри публічного управління та адміністрування Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу.
Державні нагороди:
Грамота Івано-Франківської обласної ради (2006 р.)
Грамота Івано-Франківської обласної державної адміністрації (2021 р.)
Понад 20 років викладацької роботи у закладах вищої освіти
Громадська діяльність:
Понад 20 років активної участі у проєктах місцевого економічного розвитку, член Асоціації випускників магістратури ПУА ІФНТУНГ, член Івано-Франківської обласної організації Спілки економістів України, член наукового товариства ім. Шевченка.
За період своєї науково-педагогічної та проєктної діяльності підготував та опублікував близько 100 праць наукового, методичного та навчально-методичного характеру (монографії, наукові статті, тези конференцій, методичні вказівки, навчальні посібники, практикуми та інші матеріали навчально-методичного характеру).
11 вересня 2024 року став дійсним членом Інтелектуального клубу творчих особистостей «Галицькі кмітливці»
Галина Васильченко - кандидатка економічних наук, доцентка кафедри менеджменту і адміністрування Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу.
У 1977-1982 роках навчалася в Івано-Франківському інституті нафти і газу за спеціальністю «Економіка та організація підприємства». Отримала диплом з відзнакою.
У 1988 році захистила кандидатську дисертацію на тему «Підвищення ефективності бригадної форми організації праці в умовах повного госпрозрахунку» у Київському інституті народного господарства ім. Д.С. Коротченко.
З 1992 року і на сьогодні - доцент Івано-Франківського Національного технічного університету нафти і газу.
Читає лекційні курси: «Менеджмент», «Управління локальним розвитком», «Інвестиційний менеджмент», «Бізнес-планування», «Державне і регіональне управління» та ін.
Опубліковано самостійно та у співавторстві понад 120 наукових праць, зокрема 1 монографію, 5 посібників, 3 статті в зарубіжних виданнях, понад 30 фахових статей.
Васильченко Сергій Миколайович - доцент кафедри міжнародних економічних відносин Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, кандидат економічних наук.
1993 - доцент кафедри економічної теорії
2001-2004 - заступник декана економічного факультету Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника
1994-1996 - заступник директора Івано-Франківського філіалу «Інвестиційної компанії «ВІНКО» Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника
1998-2003 - член Правління Кредитної спілки «Станіславська» (м. Івано-Франківськ)
1999-2000 - голова правління громадської організації «Громадський центр «Ділові ініціативи»
2000-2003 - заступник Голови правління громадської організації «Громадський центр «Ділові ініціативи»
2003-2004 - директор «Молодіжної школи бізнесу»
2004 - бізнес-тренер ГЦ «Ділові ініціативи»
2003 - член Обласної асоціації радників малого бізнесу
2008-2011 - завідувач кафедри теоретичної і прикладної економіки Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника
2011-2022 - доцент кафедри теоретичної і прикладної економіки Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника
з 2017 року - доцент кафедри (за суміщенням) міжнародних економічних відносин Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника
2022 - доцент кафедри міжнародних економічних відносин Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника
Династія Гречаників знана і шанована у своєму місті та за його межами, адже окрім основної професійної діяльності її члени - активні громадяни, патріоти своєї країни, малої Батьківщини.
Отож 23 квітня 2014 року до головної книгозбірні завітали дійсні члени Інтелектуального клубу творчих особистостей, колеги, друзі цієї родини, щоб висловити свою повагу, поспілкуватися з вченими.
Модератором заходу була директорка ІФОУНБ ім. І. Франка Людмила Бабій.
Цікаво відтворив присутнім в мультимедійній презентації основні етапи науково-творчої діяльності та особливі моменти особистого життя Василь Гречаник.
Галина Васильченко розповіла про свої наукові інтереси, зокрема, історичні аспекти управління місцевим економічним розвитком, його сучасні тенденції, досвід використання інтелектуального потенціалу в розв'язанні актуальних проблем міст Канади.
Особистим захопленням старовинними пам'ятками архітектури на території Івано-Франківщини та інших областей поділився Богдан Гречаник. Він зібрав фотоматеріали про замки, фортеці, монастирі, костели, які відвідував, і в слайдах представив їх запрошеним на зустріч.
А Сергій Васильченко доповнив портрет родини спогадами про місця, де народився і провів свої юнацькі роки.
Про досягнення династії Гречаників в науці, а також на теренах громадського життя вели мову голова обласної організації ТВР України Богдан Середюк і президентка обласної організації Лідія Шляхтич, професори ІФНТУНГ Василь Мойсишин і Микола Данилюк, колега і друг сім'ї Мирослав Когуч, побратим Володимир Карман, козацький генерал Любомир Малофій.