Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail:

Відділ комплектування:
E-mail:
тел. 0342 752479

Відділ мистецтва:
E-mail:

Краєзнавчий відділ:
E-mail:

Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31

Графік роботи:

Щоденно: 10:00 - 18:00
Субота - вихідний день
Cанітарний день - останній четвер місяця

Династія Гречаників – вчених м. Івано-Франківська



Початок династії Гречаників - відомих вчених м. Івано-Франківська - дав Василь Петрович, який народився в с. Угорники Тисменицького р-ну 24 листопада 1933 року.

Навчався у Чернівецькому фінансово-кредитному технікумі, Київському інституті народного господарства, аспірантурі при Київському технологічному інституті легкої промисловості, на спеціальних курсах з питань ринкової економіки, соціального захисту, оплати праці та управління - в Києві, Львові, Луганську, а також на Кіпрі, в Греції і Франції.

Працював у фінансових та контрольно-ревізійних органах, на шкіряному об'єднанні, в органах влади.

Значнй період його трудової біографії пов'язаний з викладацькою та науковою роботою в Пермському університеті, Івано-Франківській філії Львівського відділення Інституту економіки АН України, Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу, Івано-Франківському інституті права, економіки та будівництва.

Науковець досліджував проблеми ефективного використання матеріальних, трудових та фінансових ресурсів, діяльності підприємств і організацій в умовах переходу на ринкові умови господарювання, соціального захисту населення, деформації процесів грошово-фінансової, інвестиційної, регіональної політики і шляхи їх подолання.

Результати вивчення цих питань узагальнені в монографії, брошурах, аналітичних часописах та наукових збірниках. На сьогодні у доробку Василя Гречаника налічується понад 180 публікацій з актуальної економічної тематики.

Наукові і творчі традиції династії Гречаників продовжують син Богдан, дочка Галина та її чоловік Сергій Миколайович Васильченко.

Богдан Васильович - кандидат економічних наук, викладач, доцент кафедри економіки підприємства та кафедри державного управління Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу.

Вищу освіту фінансиста здобував у Економіко-правничому інституті м. Чернівці. Згодом закінчив ІФНТУНГ за спеціальністю „інженер-електрик".

Коло наукових інтересів молодого вченого - теорія і практика економічного та соціального розвитку України та розвинутих країн світу.

Богдан Гречаник - автор та співавтор близько 50-ти статей, методичних матеріалів, навчальних посібників і монографій.

Брав участь у реалізації проектів громадського центру „Ділові ініціативи" та Регіонального фонду підтримки підприємництва, розробці стратегії розвитку Івано-Франківської області (2006 р.).

Галина Васильченко - кандидат економічних наук, викладач, доцент кафедри управління регіональним економічним розвитком Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, директор центру „Ділові ініціативи".

Як керівник центру за період його існування зреалізувала проекти підтримки жіночого бізнесу, створила інформаційно-консультативну службу з питань підприємництва, започаткувала мережу правової підтримки підприємців, долучалась до розробки стратегії регіонального розвитку, налагодження партнерства з урядовими та діловими колами Польщі щодо сприяння місцевому розвитку та багато інших програм. 

Забезпечила видання двох книг, є автором та співавтором більше ста публікацій з економічної тематики, серед яких підручники, методичні матеріали та статті.

Активно сприяє поширенню ідей і технологій підприємництва через семінари, круглі столи та форуми.

Сергій Васильченко - доцент кафедри прикладної економіки Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника.

Працював асистентом кафедри  економічної теорії Криворізького філіалу КНЕУ, навчався в аспірантурі КНЕУ, обіймав посади заступника директора Івано-Франківського філіалу „Інвестиційної компанії „ВІНКО", доцента кафедри економічної теорії ПНУ ім. В. Стефаника, заступника декана економічного факультету цього ВНЗ.

Династія Гречаників знана і шанована у своєму місті та за його межами, адже окрім основної професійної діяльності її члени -активні громадяни, патріоти своєї країни, малої Батьківщини. Отож 23 квітня 2014 року до обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І. Франка завітали дійсні члени Інтелектуального клубу творчих особистостей, колеги, друзі цієї родини, щоб висловити свою повагу, поспілкуватися з вченими та ознайомитися з друкованими документами з їх наукового доробку.

Модератором заходу була директор ОУНБ ім. І. Франка Людмила Бабій.

Цікаво відтворив присутнім в мультимедійній презентації основні етапи науково-творчої діяльності та особливі моменти особистого життя Василь Гречаник.

Галина Васильченко також за допомогою новітніх засобів розповіла про свої наукові інтереси, зокрема, історичні аспекти управління місцевим економічним розвитком, його сучасні тенденції, досвід використання інтелектуального потенціалу в розв'язанні актуальних проблем міст Канади.

Своїм захопленням старовинними пам'ятками архітектури на території Івано-Франківщини та інших областей поділився Богдан Гречаник. Він зібрав фотоматеріали про замки, фортеці, монастирі, костели, які відвідував, і в слайдах представив їх запрошеним на зустріч.

А Сергій Васильченко доповнив портрет родини спогадами про місця, де народився і провів свої юнацькі роки.

Про досягнення династії Гречаників в науці, а також на теренах громадського життя вели мову голова обласної організації ТВР України Богдан Середюк і президент обласної організації Лідія Шляхтич, професори ІФНТУНГ Василь Мойсишин і Микола Данилюк, колега і друг сім'ї Мирослав Когуч, побратим Володимир Карман, козацький генерал Любомир Малофій.

Отримавши дипломи, науковці династії цього дня набули статусу дійсних членів Інтелектуального клубу творчих особистостей „Галицькі кмітливці".

 

Оновлено 28-03-2024
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка