Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail:

Відділ комплектування:
E-mail:
тел. 0342 752479

Відділ мистецтва:
E-mail:

Краєзнавчий відділ:
E-mail:

Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31

Графік роботи:

Щоденно: 10:00 - 18:00
Субота - вихідний день
Cанітарний день - останній четвер місяця

Руденко Михайло Васильович



(14.09.1956-25.10.2016)

Інженер-винахідник, фахівець з приладобудування, керівник науково-виробничої фірми «Темпо», поет.

Він народився 14 вересня 1956 року в селі Підлісся Тисменицького району. Вищу освіту здобував у Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу.

Трудовий шлях розпочинав у лабораторії державного нагляду інженером зі стандартизації. Згодом набував досвіду на посадах провідного інженера, начальника відділу і головного метролога Івано-Франківського центру стандартизації і метрології.

У 1992 р. М.В. Руденко був одним із засновників інженерно-впровадницької фірми «Темпо», яку через кілька років очолив і разом з колективом перетворив у науково-виробничу. Підприємство спеціалізується на проєктуванні та виготовленні засобів вимірювальної техніки об'єму та об'ємної витрати газу.

У розробках використовуються кращі вітчизняні та зарубіжні досягнення в галузі витратометрії, власні «ноу-хау»: опубліковано десятки праць, напрацьовано винаходи і раціоналізаторські пропозиції.

22 травня 2014 року в Івано-Франківській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. І. Франка в рамках засідань Інтелектуального клубу творчих особистостей наші краяни мали нагоду познайомитися з досягненнями Михайла Руденка та колективу, який він очолював, адже наукові і творчі ідеї успішно втілені в першому в Україні вихідному еталоні дзвонового типу для градуювання еталонних лічильників газу на малі витрати, системі метрологічного забезпечення побутових лічильників голубого палива, комп'ютеризованих установках для повірки промислових і побутових лічильників, промислових лічильниках газу роторного типу.

Михайло Руденко захоплювався класичним мистецтвом, цінував поетичне слово, до якого і сам мав неабиякий дар. Видав збірку віршів «У напрямку до храму». З дитинства колекціонував марки, яких зібрав понад 40 тисяч.  

Отож поспілкуватися з інженером-винахідником, поетом, філателістом, цікавим співрозмовником прийшли до бібліотеки його колеги, друзі, дійсні члени Клубу, а також читачі і партнери книгозбірні.

Михайло Васильович продемонстрував мультимедійну презентацію, в якій представив розробки підприємства, а також відповідав на запитання присутніх, читав вірші.

На адресу гостя звучало багато теплих і щирих слів як про грамотного фахівця, надійну і щиру людину, багатогранну особистість.

Зустріч прикрасили мелодії у виконанні тріо гітаристів Інституту мистецтв ПНУ ім. В. Стефаника та поетичні твори автора із збірки «У напрямку до храму», які прочитали фахівці бібліотеки Марта Лавришин та Галина Філь.

 

 

 

 

Оновлено 20-12-2024
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка