Копей Богдан Володимирович
професор кафедри нафтогазових машин та обладнання Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, доктор технічних наук
Кількість інтелектуальних напрацювань - 690, наукових звітів - 38, наукових статей та тез конференцій - 562, монографій, посібників та підручників - 41, авторських свідоцтв та патентів - 49
Чергова зустріч з Богданом Копеєм відбулася в рамках засідання Інтелектуального клубу творчих особистостей «Галицькі кмітливці» 24 жовтня 2012 року й була присвячена 40-річчю наукової і викладацької та 50-річчю трудової діяльності вченого-винахідника.
Копей Б.І. народився 30.08.1945 року на Львівщині, навчався у Львівському політехнічному інституті, Івано-Франківському інституті нафти і газу, фахових знань набував також в університеті ім. Поля Валєрі у Франції, проходив стажування в університеті Ріджайни в Канаді. Викладав у Національному інституті нафти, газу та хімії в Алжирі.
Дослідницькі інтереси вченого стосуються бурильних труб та їх з'єднань, насосних штанг, бурового і нафтогазопромислового обладнання, газонафтопроводів.
Вчений відомий у наукових колах України та за її межами: він є академіком Української нафтогазової академії, керівником її відділення нафтогазового обладнання і механізмів, керівником відділення «Нафта і газ» Академії гірничих наук України, академіком Нью-Йоркської академії наук.
У 2012 році Богдан Володимирович Копей отримав звання «Лауреат обласної премії ім. Герасима Терсенова».
В доробку науковця - винаходи, монографії, підручники, зокрема й французькою мовою, огляди, статті, частина з яких була представлена на виставці «Науковий доробок Богдана Копея», що діяла під час засідання Клубу.
На зустрічі вчений за допомогою мультимедійних засобів презентував присутнім напрямки наукових досліджень кафедри морських нафтогазових технологій, розповів про свій шлях у науку, співпрацю з зарубіжними вченими у нафтогазовій галузі.
Голова ТВР Б.І. Середюк, президент СНІО України Л.М. Шляхтич, колеги з кафедри високо оцінили внесок Б.В. Копея в розвиток науки, винахідництва і раціоналізації.
Учасники зустрічі мали можливість ознайомитися з виставкою ексклюзивних буклетів про вчених, винахідників, раціоналізаторів Івано-Франківщини «Галицькі кмітливці в іменах», яку організували фахівці відділу економіко-виробничої літератури. Демонструвались також слайди про діяльність Клубу.