Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail:

Відділ комплектування:
E-mail:
тел. 0342 752479

Відділ мистецтва:
E-mail:

Краєзнавчий відділ:
E-mail:

Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31

Графік роботи:

Щоденно: 10:00 - 18:00
Субота - вихідний день
Cанітарний день - останній четвер місяця

ЛАУРЕАТИ ОБЛАСНОЇ ПРЕМІЇ ТВР ІМ. Г. І. ТЕРСЕНОВА



                                 

                             Терсенов Герасим Іраклійович -
          перший голова Івано-Франківської обласної ради
            Товариства винахідників і раціоналізаторів,
            Заслужений раціоналізатор Української РСР

   Г. І. Терсенов очолював обласну раду Товариства винахідників і раціоналізаторів впродовж 30 років (з 1958 р.). За цей час вона з поодиноких розрізнених осередків, які об'єднували лише близько 2,5 тис. членів, перетворилася на потужну розгалужену структуру. В 1987 році товариство нараховувало понад 20 тисяч винахідників і раціоналізаторів, які увійшли до складу більш ніж 200 первинних організацій та колективних членів.
   Найвищою турботою Г. Терсенова був розвиток дитячої технічної творчості. Великі надії в цьому плані він покладав на мережу клубів самодіяльної творчості, особливо на базовий клуб „Ентузіаст", створений спільно з обласним управлінням профтехосвіти, який у пам'ять про нього було перейменовано на клуб імені Герасима Терсенова.
    За великий внесок у розвиток масової технічної творчості Г. Терсенова було нагороджено чисельними грамотами ВЦРПС, Центральної і Республіканської Ради ВТВР, Почесною Грамотою Президії Верховної Ради УРСР та удостоєно почесного звання „Заслужений раціоналізатор Української РСР".
   Вдячними учнями і послідовниками на черговому засіданні обласної організації Товариства винахідників і раціоналізаторів України, яке відбулось 20 грудня 1988 року, було засновано премію Товариства винахідників і раціоналізаторів України імені Герасима Терсенова.
   На початку 2000-х років її меценатами стала родина Г. Терсенова (донька, син та онук).
  У 2010 року премії надано статус обласної щорічної премії імені Г. Терсенова (розпорядження облдержадміністрації та обласної ради від 04.06.2010 №322/141-р).
  У 2011 році відповідно до розпорядження облдержадміністрації та обласної ради від 22.06.2011 №421/400-р розширено коло потенційних претендентів на здобуття обласної щорічної премії імені Герасима Терсенова та спрощено умови подання документів для учнівської молоді, студентства, самодіяльних винахідників і раціоналізаторів.

 

12.09.2000 р. № П-41-5г

Рилов Борис Михайлович - провідний інженер ЦНДЛ ВАТ „Укрнафта", керівник розробки і автор винаходу „Замковий вузол свердловинного штангового насоса" (патент № 20307 А).

05.09.2001 р. № П-2-3

Прудніков Богдан Іванович, Середюк Орест Євгенович, Федоришин Ярослав Степанович - автори винаходу „Дзвонова установка для градуювання та перевірки витратомірів і лічильників газу" (заявка № 2000127353 від 20.12.2000 року).

05.09.2002 р. № П-7-9

Дудишин Дмитро Миронович - учень V курсу ВХПУ № 3, м. Івано-Франківськ, за художньо-конструкторське вирішення варіантів промислового зразка „Набір меблів для спальні".

Остап'юк Тарас Романович - учень 9-го класу Тисменичанської середньої школи Надвірнянського району, кращий гуртківець сільськогосподарського моделювання ОДЦНТТУМ, за оригінальні моделі сільськогосподарської техніки з перспективним раціоналізаторським задумом.

18.09.2003 р. № П-11-8

Панасюк Артур - учень 10-го класу Івано-Франківської обласної школи-ліцею для обдарованих дітей сільської місцевості, за оригінальність ідей і творчу розробку макетів космічної та ракетної техніки.

Андрійків Михайло Петрович - автор колекції високохудожніх гардинних виробів ручної вишивки з закладенням в основі полотна сіткового, захищених 23-ма патентами України на промислові зразки.

Какапич Володимир Іванович - за створення уніфікованої системи прес-змащування газомоторних компресорів типу МВ.

16.09.2004 р. № П-14-5г

Сидір Павло - учень 11-го класу Івано-Франківської загальноосвітньої школи № 16, Лауреат Всеукраїнського конкурсу юних раціоналізаторів і винахідників, переможець обласної радіотехнічної олімпіади та Всеукраїнських змагань з радіоконструювання, за оригінальність ідей і творчу розробку зразків радіометра для визначення радіації та універсального стабілізатора струму.

Сідляр Романна Романівна - автор колекції ексклюзивних хутрових виробів „Тріумф-2003, 2004".

Петришин Ігор Степанович - автор першої в Україні пересувної лабораторії для експрес-контролю кількості і якості нафтопродуктів на заправних станціях.

15.09.2005 р. № П-17-7г

Фучко Василь - учень 10-го класу Тисменичанської загальноосвітньої школи Надвірнянського району, Призер Всеукраїнської виставки науково-технічної творчості учнівської молоді 2004 р. за оригінальність ідей і творчу розробку зразків сільськогосподарського моделювання.

Дідійчук Віталій Іванович - автор серії промислових зразків конвертів з рекламними вікнами, з відривною стрічкою і відривним талоном та фігурним контурним профілем, що відтворює контур рекламного малюнка.

Кардащук Микола Дмитрович - автор перспективних винаходів „Дисанол" і „Дисанолова мазь" - високоефективних медичних препаратів з антимікробними, гемостатичними, протизапальними і анестезуючими властивостями.

Прудніков Богдан Іванович - за розробку і впровадження випробувальної установки об'єму і об'ємної витрати з робочим середовищем на природному газі.

05.09.2006 р. № П-2-3г

Шаган Мирослав - учень 7-го класу Тлумацької загальноосвітньої школи, призер обласної і Всеукраїнської виставок початкового технічного моделювання за оригінальність зразків моделювання автотранспортної і космічної техніки фантастичного спрямування з використанням побутових відходів.

Кірюк Христина Іванівна - автор серії винаходів нових високоякісних горілчаних напоїв і першого в Україні „Джину".

Ліщинський Петро Степанович - головний конструктор ВАТ „Івано-Франківськцемент", за розробку і впровадження принципово нового пристрою для просіювання порошкоподібних матеріалів.

Білецький Ярослав Семенович - автор зразків високоефективного інструментарію для бурової техніки і нового виду змазки.

12.09.2007 р. № П-6-5г

Гаврищук Юрій - учень 10 класу Печеніжинської загальноосвітньої школи Коломийського району, Призер Всеукраїнських конкурсів з винахідництва і раціоналізації та з науково-дослідницьких робіт членів Малої академії наук України 2007 р., член гуртка „Юний технік-конструктор" (керівник Чемерис Орест Іванович), за оригінальність ідей, творчу розробку і практичну цінність зразків моделей  парогенератора і лінії з переробки пластмаси та виготовлення з неї черепиці.

Литвинець Ігор Степанович - начальник цеху ВАТ „Івано-Франківськцемент", автор корисної моделі „Технологічний комплекс з виробництва фіброцементних і азбестоцементних листових виробів".

Кірюк Христина Іванівна - заст. генерального директора з якості ОДОСП „Княгинин", автор високоякісних зразків горілчаних виробів серії „Вишиванка", „Сяйво Карпат", „Княгинин золота", які поповнили колекцію найвищих нагород Дипломами з Всеукраїнських та Міжнародних виставок.

03.09.2008 р. № П-9-8г

Головатчук Василь Ігорович - учень 2-го класу Тлумацької гімназії, призер Всеукраїнської виставки науково-технічної творчості (ІІ місце) - „Наш пошук - тобі, Україно", за розробку історичної серії моделей автомобільної техніки і особливо вдалої моделі трактора Т-150 „Кіровець".

Остапович Василь Васильович - директор Українського державного конструкторсько-технологічного інституту транспорту АПК, автор зразків пересувної автомобільної техніки, зокрема мобільної ветлабораторії, установки для  приймання, зберігання і транспортування молока, інкубатора для перевезень яєць і добового молодняка птиці, напівпричепу для перевезення овочів і пересувного маніпулятора-навантажувача, захищених 5 патентами України на корисні моделі.

Дзюба Дарія Василівна - директор ЗАТ „Перлина", автор рецептур високоякісних кулінарних виробів, зокрема тортів „Вечірній Івано-Франківськ", „Чорнослив", „Перлинка-Родзинка", „Весільний, ювілейний, урочистий", „Горянка" та перекладанців „Роксолана" і „Горлиця вишнева", захищених 7 патентами на корисні моделі. 

Лєвшакова Надія Миколаївна - заступник директора ТзОВ „Фірма „Надія", основний автор промислового зразка „Тарілка-панно", унікальної за своїми розмірами і технікою виконання, в якій поєднані новітні технології вітражної техніки по склу з чеканкою по міді і ковальським мистецтвом, з закладенням в основі народного орнаменту на стародавні гуцульські мотиви.

Щерб'як Ярослав Михайлович - майстер виробничого навчання ВХПУ № 3, м. Івано-Франківськ, основний автор високохудожнього комплекту меблів „Сервант-бар Античний", захищеного патентом України як промисловий зразок, що визнаний кращим експонатом обласної виставки науково-технічної творчості учнів і працівників професійно-технічних навчальних закладів області, приурочений Дню міста Івано-Франківська.

18.09.2009 р. № П-13-4г

Крижанівський Євстахій Іванович - Заслужений діяч науки і техніки України, Лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки, вчений-винахідник, професор, д.т.н., ректор Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, керівник авторського колективу і автор „Транспортного CNG-модулю" і „Способу транспортування стиснутого природного газу в CNG-модулях", що відкривають можливість диверсифікації газових потоків в Україну і підвищення енергетичної незалежності країни.

Федорук Павло Іванович - вчений-кібернетик, к.ф.-м.н., доцент, директор Центру інформаційних технологій Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника, автор розробок адаптивної системи дистанційного навчання та контролю знань на базі інтелектуальних Інтернет-технологій, захищених 17 авторськими свідоцтвами України.

Прудніков Богдан Іванович - головний метролог ВАТ „Івано-Франківськгаз", керівник авторського колективу та автор Густиноміра газу" і способу вимірювання густини газу, що відкривають можливість зниження непродуктивних втрат газу в експлуатаційній мережі газового господарства.

Розпорядження ОДА № 619/913-р від 14.09.2010 р.

Миронюк Іван Федорович - проректор з наукової роботи Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника, автор винаходу „Гальванічний елемент та спосіб одержання для нього катодного матеріалу".

Росткович Олег Богданович - начальник відділу технології видобутку нафти і газу НДПІ ВАТ „Укрнафта" і Копадзе Сергій Анатолійович - начальник групи аналізу і оптимізації роботи свердловини відділу технології видобутку нафти і газу НДПІ ВАТ „Укрнафта" - співавтори корисної моделі „Газліфтний клапан".

Заяць Богдан Йосипович - голова правління ВАТ „Івано-Франківськцемент" і Дубас Іван Богданович  - директор ТзОВ „Інженерно-конструкторський центр „Проект-сервіс" ВАТ „Івано-Франківськцемент" - співавтори комплексної науково-технічної робробки „Установка газоочистки і утилізації тепла повітря, нагрітого при охолодженні клінкеру, технологічної лінії з виробництва клінкеру сухим способом.

Розпорядження ОДА № 604/592-р від 26.08.2011 р.

Федорук Павло Іванович - завідувач кафедри інформаційних технологій Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, к. т. н., автор розробки "Адаптивна система дистанційного навчання та контролю знань на базі інтелектуальних інтернет-технологій".

Кузьменко Едуард Дмитрович - завідувач кафедри геотехногенної безпеки та геоінформатики Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, доктор геолого-мінералогічних наук, професор, автор розробки "Прогнозування екзогенних геологічних процесів".

Попович Василь Іванович - завідувач кафедри отоларингології з курсом хірургії голови та шиї Івано-Франківського національного медичного університету, д. м. н., професор; Рижик Валер'ян Миколайович - завідувач кафедри радіології з курсом радіаційної медицини Івано-Франківського  національного медичного університету, д. м. н., професор; Ерстенюк Ганна Михайлівна - перший проректор Івано-Франківського національного медичного університету, д. б. н., професор; Ковальчук Лариса Євгенівна - завідувач кафедри медичної біології з курсом медичної генетики Івано-Франківського національного медичного університету, д. м. н., професор; Кошель Іванна Василівна - клінічний ординатор кафедри оториноларингології і хірургії - співавтори відкриття "Закономірний зв'язок між розвитком хронічного аспіринового поліпозного риносинуїту і порушенням метаболізму арахідонової кислоти в організмі людини".

                                           Лауреати обласної премії ім. Г. Терсенова 2012 року

Фреїк Дмитро Михайлович - доктор хімічних наук,  професор, директор Фізико-хімічного інституту, завідувач кафедри фізики і хімії твердого тіла Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника,Заслужений діяч науки і техніки України, автор розробки „Нові напівпровідникові матеріали для термоелектричних перетворювачів енергії".

Копей Богдан Володимирович - доктор технічних наук, професор, завідувач кафедри морських нафтових технологій Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, автор патентів України на комплекс обладнання „Розробка та впровадження газопіщаних сепараторів та поплавкових склопластикових насосних штанг, які застосовуються при видобуванні нафти".

Мельник Іван Панасович - кандидат сільськогосподарських наук, президент асоціації „Біоконверсія",  Заслужений працівник сільського господарства України, Колісник Наталія Михайлівна - директор ПП „Біоконверсія", віце-президент асоціації „Біоконверсія", Гнидюк Володимир Сергійович - кандидат сільськогосподарських наук, науковий працівник асоціації „Біоконверсія", Сендецький Володимир Миколайович - кандидат сільськогосподарських наук, науковий працівник асоціації „Біоконверсія", - розробки „Технологія переробки органічних відходів агропромислового комплексу методом прискореної біологічної ферментації в органічні добавки нового покоління „Біопроферм" та „Біоактив".

Лауреати обласної премії ім. Г. Терсенова 2013 року

Волошинюк Ігор Михайлович - генеральний директор ПАТ „Індуктор", автор винаходу (корисної моделі) „Комплексна розробка на основі нагрівальних інфрачервоних елементів нового покоління зразка „ІНДІГО".

Вольченко Олександр Іванович - доктор технічних наук, професор кафедри механіки машин Інституту інженерної механіки Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, академік Підйомно-транспортної академії наук України, Вольченко Дмитро Олександрович - доктор технічних наук, доцент кафедри розробки та експлуатації нафтових родовищ газонафтопромислового факультету ІФНТУНГ за наукове відкриття та винахід „Явище теплової стабілізації в металополімерних парах тертя".

Децик Орина Зенонівна - доктор медичних наук, професор, завідувач кафедри соціальної медицини, організації охорони здоров'я і медичного правознавства Івано-Франківського національного медичного університету за корисну модель „Моделі оптимізації управління здоров'ям населення шляхом удосконалення профілактичних технологій та якості медичної допомоги".

                                          Лауреати обласної премії ім. Г. Терсенова 2014 року

Касіянчук Василь Дмитрович - к.т.н., доктор філософії, професор, завідувач кафедри „Будівництво" ПВНЗ „Івано-Франківський університет права ім. Короля Данила Галицького" за винахід „Універсальна технологія переробки нетрадиційної сировини, дикорослих плодів, ягід і грибів на напівфабрикати для виробництва продукції лікувально-профілактичного призначення".

Присяжнюк Тарас Ігорович - старший науковий співробітник науково-дослідної лабораторії центру наукового забезпечення вимірювань об'єму витрати газу ДП „Івано-Франківськстандартметрологія" за корисну модель „Витратовимірювальна поршнева установка одиниць об'єму та об'ємної витрати газу на газовому середовищі в діапазоні об'ємної витрати від 4 м3/год до 200 м3/год при тиску до 1, 6 МПа".

Грижак Ігор Гнатович - к.м.н., доцент кафедри інфекційних хвороб та епідеміології ВНЗ „Івано-Франківський національний медичний університет" за корисну модель „TORCH-інфекції у ВІЛ-інфікованих осіб: особливості перебігу, діагностики та лікування".

Лауреати обласної премії ім. Г. Терсенова 2015 року

Скрипко Василь Дмитрович - кандидат медичних наук, доцент кафедри хірургії післядипломної освіти ДВНЗ „Івано-Франківський національний медичний університетˮ за корисну модель „Комплексне лікування хворих на гостру тонкокишкову непрохідністьˮ.

Дзюбанюк Назарій Олександрович - директор ПП „Науково-виробнича фірма „Елітфітоˮ за корисну модель „Композиційні набори рослинних олій - оздоровчих засобів з природними цілющими властивостями та технологія їх виготовленняˮ.

Журавльов Дмитро Юрійович - кандидат технічних наук, доцент кафедри механіки машин ДВНЗ „Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газуˮ за винахід та наукове відкриття „Явище масопереносу продуктів тертя в металополімерних парахˮ.

Лауреати обласної премії ім. Г. Терсенова 2016 року

1.1. Група авторів розробки «Удосконалення державного первинного еталона одиниці об'єму та об'ємної витрати газу ДЕТУ 03-01-96»:

Безгачнюк Ярослав Володимирович - начальник науково-дослідної лабораторії центру наукового забезпечення вимірювань об'єму та об'ємної витрати газу ДП «Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації», кандидат технічних наук, провідний конструктор ТОВ «Івано-Франківське спеціалізоване конструкторське бюро засобів автоматизації»;

Бієнко Олексій Вікторович - провідний конструктор ТОВ «Івано-Франківське спеціалізоване конструкторське бюро засобів автоматизації»;

Вощинський Віталій Вікторович - провідний конструктор ТОВ «Івано-Франківське спеціалізоване конструкторське бюро засобів автоматизації»;

Джочко Петро Ярославович - начальник центру наукового забезпечення вимірювань об'єму та об'ємної витрати газу ДП «Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації»;

Середюк Денис Орестович - старший науковий співробітник науково-дослідної лабораторії центру наукового забезпечення вимірювань об'єму та об'ємної витрати газу ДП «Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації», кандидат технічних наук.

1.2. Автор розробки «Інструменти морфометричного аналізу медико-біологічних зображень»:

Котик Тарас Любомирович - асистент кафедри анатомії людини, оперативної хірургії та топографічної анатомії ДВНЗ «Івано-Франківський національний медичний університет».

1.3. Група авторів розробки «Методи та технічні засоби бездемонтажного контролю кількості та якості природного газу безпосередньо в споживачів»:

Бас Олександр Анатолійович - старший науковий співробітник науково-дослідної лабораторії центру наукового забезпечення вимірювань об'єму та об'ємної витрати газу ДП «Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації», кандидат технічних наук;

Петришин Ігор Степанович - головний науковий співробітник ДП «Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації», професор, доктор технічних наук;

Саєвич Іван Броніславович - генеральний директор ДП «Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації».

Лауреати обласної премії ім. Г. Терсенова 2017 року:

1.1. Сенчишин Христина Йосипівна - заступник директора ПП «Науково-виробнича фірма «Елітфіто», автор розробки «Композиційний набір міксованих олій органічних «Щаслива родина» («Чоловіче здоров'я», «Жіноче здоров'я», «Дитяче здоров'я»).

1.2. Роп'як Любомир Ярославович - доцент кафедри комп'ютерного машинобудівного виробництва Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, кандидат технічних наук, автор розробки «Науково-технологічні основи зміцнення деталей мікродуговим оксидуванням алюмінієвого шару».

1.3.  Група авторів розробки «Побутовий лічильник газу»:

Заміховський Леонід Михайлович - завідувач кафедри інформаційно-телекомунікаційних технологій та систем Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, доктор технічних наук, професор;

Заміховська Олена Леонідівна - доцент кафедри інформаційно-телекомунікаційних технологій та систем Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, кандидат технічних наук;

Козленко Микола Іванович - доцент кафедри інформаційних технологій ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника», кандидат технічних наук;

Кузь Микола Васильович - завідувач кафедри інформаційних технологій та програмної інженерії ПВНЗ «Івано-Франківський університет права імені Короля Данила Галицького», доктор технічних наук, доцент.

Лауреати обласної премії ім. Г. Терсенова 2018 року:

1. Бурда Мирослав Йосипович - вчений-винахідник, доцент кафедри зварювання та відновлення деталей машин і механізмів ІФНТУНГ, автор розробки «Підвищення експлуатаційних властивостей робочих поверхонь деталей вузлів тертя методом фінішної антифрикційної обробки (ФАБО)».

2. Пюрик Василь Петрович - завідувач кафедри хірургічної стоматології, доктор медичних наук, професор ІФНМУ, автор розробки «Клініка, діагностика, лікування патологічних станів зубо-щелепової системи, які викликають або супроводжуються втратою кісткової тканини».

3. Автори розробки «Збірна підпірна стінка блочного типу»:

Павлюк Михайло Михайлович - головний інженер Дочірнього підприємства «Івано-Франківський облавтодор» ВАТ «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України»;

Фединяк Василь Миколайович - пенсіонер.

Лауреати обласної премії ім. Г. Терсенова 2019 року:

1. Вощинський Віктор Станіславович та Рудзінський Роман Володимирович (ТОВ «Івано-Франківське спеціальне конструкторське бюро засобів автоматизації») - автори розробки «Комплект приладів вимірювача крутильного моменту на роторі КПВМР1-60». Розробка захищена патентом України на винахід.

2. Козовий Руслан Васильович - лікар-генетик, доктор мед. наук, професор кафедри медичної біології і медичної генетики ІФНМУ, автор розробки «Артеріальна гіпертензія та остеоартроз у довгожителів Прикарпаття: вплив спадкових, еколого-географічних, соціальних факторів на тривалість життя і стан здоров'я». Розробка базується на двох патентах на корисні моделі та деклараційному патенті на винахід.

3. Грибик Андрій Іванович (фізична особа, підприємець) - автор розробки «Перший вітчизняний універсальний ополіскувач «Хлоргексидин Дента 0,12%». Розробка захищена одним патентом України на корисну модель і одним патентом України на промисловий зразок.

Лауреати обласної премії ім. Г. Терсенова 2020 року:


1. Михайло Лях – професор кaфедри нафтогазових машин та обладнання, кандидат технічних наук, автор розробки «Підвищення експлуатаційних властивостей елементів бурової установки» (Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу).


2. Наталія Козань – завідувачка кафедри судової медицини та медичного права, докторка медичних наук, авторка розробки «Діагностика загальних фенотипових ознак людини шляхом комплексного дослідження дерматогліфічних особливостей кисті та стопи» (ДВНЗ «Івано-Франківський національний медичний університет»).

3. Мар’яна Андрук – студентка Інституту інформаційних технологій, група АКПм-18-1 ІФНТУНГ, авторка розробки «Установка з еталонними лічильниками для повірки лічильників газу УПЛГ-2500» (ТОВ «Івано-Франківське спеціальне бюро засобів автоматизації»). Розробка захищена патентом України на винахід і належить до засобів вимірювання витрати газу.

Лауреати обласної премії ім. Г. Терсенова 2021 року:

Чудик Ігор Іванович - доктор технічних наук, професор, проректор з наукової роботи Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, автор розробки «Компановка низу бурильної колони для ліквідації жолоба у свердловині».

Автори розробки «Засіб для лікування гнійних процесів шкіри і м'яких тканин»:

Куцик Роман Володимирович - доктор медичних наук, професор, завідувач кафедри мікробіології, вірусології та імунології Івано-Франківського національного медичного університету;

Огієнко Тетяна Юріївна - асистент кафедри мікробіології, вірусології та імунології Івано-Франківського національного медичного університету.

Новосядлий Степан Петрович - доктор технічних наук, професор кафедри комп'ютерної інженерії та електроніки ПНУ імені Василя Стефаника, автор розробки «Спосіб формування надпровідної металізації в субмікронних арсенідгалієвих структурах ВІС».

Лауреати обласної премії ім. Г. Терсенова 2023 року:

Величкович Андрій Семенович - кандидат технічних наук, доцент кафедри будівництва та енергоефективних споруд Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, автор розробки «Циклон-фільтр для очищення газового або рідинного потоку» (патент України на винахід №126028, зареєстрований в Держреєстрі винаходів України 03.08.2022 р.).

Пелехан Богдан Любомирович - доктор філософії, асистент кафедри стоматології післядипломної освіти Івано-Франківського національного медичного університету, автор розробки «Обґрунтування вибору ортопедичної конструкції з опорою на імплантати у хворих з повною відсутністю зубів» (в основі розробки закладено патент України на корисну модель №147905, зареєстрований в Держреєстрі корисних моделей України 16.06.2021 і Свідоцтво України про реєстрацію авторського права на твір №113475 - Наукова стаття «Деякі аспекти визначення коефіцієнта асиметрії біоелектричної активності ММ. MASSETER DEXTER ET SINISTER при функціональному навантаженні, зареєстрованому в Держреєстрі 27.06.2022 р.).

Деренько Іван Олексійович - самодіяльний майстер-винахідник, житель с. Глибівка Богородчанської територіальної громади, автор розробки «Саперна лопатка багатофункціональна майстрів Деренько» (два варіанти), в основі якої закладено патенти України на корисні моделі №1519808 і №151913, зареєстровані в Держреєстрі корисних моделей України 28.09.2022 р.)

Лавреати обласної премії ім. Г. Терсенова 2024 року:

 Пантус Андрій Володимирович - лікар-стоматолог, доктор медичних наук, професор кафедри хірургічної стоматології ІФНМУ, автор розробки з використання біосумісних матеріалів як для хірургії в стоматології  (нарощування кісткових тканин), так для судинної хірургії (вирощування судин).

Штурмак Василь Миколайович - лікар-стоматолог вищої категорії, кандидат медичних наук, доцент кафедри стоматології ІФНМУ, автор розробки «Мобільні стоматологічні кабінети», які відмінно зарекомендували себе в найгарячіших точках для ЗСУ.

Витвицький Іван Іванович - кандидат технічних наук, доцент кафедри буріння свердловин ІФНТУНГ, запровадив сучасні інноваційні розробки у  нафтогазовидобувній промисловості при спорудженні і експлуатації свердловин.

 

Оновлено 20-12-2024
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка