Ткачук Ірина Григорівна
Ткачук Ірина Григорівна
заслужена діячка науки і техніки України, докторка економічних наук, професорка кафедри фінансів Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника
У жовтні 2009 року особливою подією в інтелектуальному клубі «Галицькі кмітливці» була презентація проєкту «Кластер народних художніх промислів «Сузір'я», адже в стінах Івано-Франківської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І. Франка зібралися економісти, художники й творчі особистості, в яких переважає прагматичне мислення, закони матеріального буття. Проте усіх об'єднує спільне - прагнення досконалго, пошук інноваційних рішень. Читачі бібліотеки, члени ІКТО та запрошені на зустріч мали нагоду поспілкуватися з авторкою проєкту - Іриною Григорівною Ткачук.
В її трудовій і науковій біографії важливе місце займають два вищі заклади освіти нашого краю - Івано-Франківський національний університет нафти і газу (1973-1994 рр.) та Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника, де вона як педагог та пошуковець працює з 1995 року.
У 2000 р. І.Г. Ткачук зініціювала створення Прикарпатського науково-аналітичного центру, адже саме у зміцненні самостійності регіону, його інвестиційній привабливості, створенні особливих економічних зон, нових галузей, наукомістких виробництв у аграрному секторі, об'єднань виробників, зайнятості населення вбачає основний шлях оздоровлення та розвитку національної економіки.
Цим ідеям підпорядковані її новаторські проєкти, програми, наукова школа, діяльність як організаторки економічної науки на Прикарпатті.
Ткачук І.Г. - активна громадська діячка, відмінниця народної освіти України.
За активну роботу з підготовки фахівців в галузі фінансів неодноразово нагороджена грамотами Міністерства освіти і науки України, Івано-Франківської обласної державної адміністрації. В 2007 р. визнана кращою в номінації «Жінка-політик» Івано-Франківської області.
Є членом редакційної колегії щорічного академічного збірника наукових праць «Актуальні проблеми розвитку економіки регіону». В її творчому доробку - понад 70 наукових праць, монографій, навчальних посібників.