Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail:

Відділ комплектування:
E-mail:
тел. 0342 752479

Відділ мистецтва:
E-mail:

Краєзнавчий відділ:
E-mail:

Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31

Графік роботи:

Щоденно: 10:00 - 18:00
Субота - вихідний день
Cанітарний день - останній четвер місяця

Когуч Мирослав Михайлович



Когуч Мирослав Михайлович

заслужений раціоналізатор України (1991), інженер-електрик, фахівець у шкіряній галузі, активний громадський діяч, володар почесної відзнаки «Творець», заснованої Державним департаментом інтелектуальної власності

 

Народився 5 грудня 1947 року в с. Павлівка Тисменицького району Івано-Франківської області.

Фахову освіту здобував в Отинійському професійно-технічному училищі № 9, навчаючись спеціальності електромонтера, а після проходження армійської служби набув кваліфікації інженера-електрика на вечірньому факультеті Івано-Франківського інституту нафти і газу.

В 1968 році розпочав трудову діяльність в будівельно-монтажному управлінні № 429 м. Івано-Франківська. У 1970-1990 рр. - електромонтер, бригадир, майстер, начальник електроцеху, директор заводу Івано-Франківського шкіряного об'єднання.

Пройшов Вищі курси шкірсировинного виробництва Мінлегпрому України.

Мирославу Когучу, ще робітнику, довірили лідерство в низовому осередку ТВР шкіряного об'єднання, а згодом ця первинна організація стала однією з кращих не тільки в області, а й у галузі.

1978 р. М.М. Когуч був визнаний «Кращим раціоналізатором Мінлегпрому», 1980 р. удостоєний Почесної грамоти Верховної Ради Української РСР, а в 1991р. - почесного звання «Заслужений раціоналізатор України».

В його творчому доробку більше 200 раціоналізаторських пропозицій з вдосконалення електропостачання, електромереж, енергетичного обладнання, технології консервування та зберігання шкірсировини, механізації ручних робіт.

Обіймаючи посаду голови правління ВАТ «Івано-Франківськшкірсировина», активно співпрацював з підприємцями Угорщини, Словаччини, Фінляндії, Югославії, Польщі, Італії, Румунії, Бельгії, Індії, Туреччини, Голандії, Австрії та вітчизняними товаровиробниками.

Зробив значний внесок у створення СП «Тикаферлюкс» і Українсько-угорського СП «ЗАКІ» на базі відомого Ужгородського взуттєвого об'єднання.

З 2002 року працював заступником начальника управління житлово-комунального господарства Івано-Франківського міськвиконкому, брав участь у розробці і реалізації проєкту з розв'язання актуальної екологічної проблеми, втілював програму «Піклуємось про місто разом»

Упродовж десятиліть Мирослав Когуч є постійний членом обласної ради ТВР і СНІО України, учасником конференцій, пленарних засідань, круглих столів, ініціатором і фундатором громадського фонду підтримки винахідників і раціоналізаторів області, який у перші роки незалежності України відіграв вагому роль у стимулюванні новаторського руху на Прикарпатті.

З часу заснування Інтелектуального клубу творчих особистостей на базі Івано-Франківської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. і. Франка (2002 р.) бере активну участь у його роботі. Знайомство з Мирославом Когучем в головній книгозбірні області відбулося у грудні 2004 року.

 

 

 

Оновлено 28-03-2024
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка