Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail: Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31


Графік роботи:

Щоденно: з 10 - до 19 години
В неділю: з 10 - до 18 години
Субота - вихідний день
Останній четвер місяця - санітарний день.


Енциклопедія Сучасної України

Адаменко Олег МаксимовичВеликий внесок у розвиток науки зробив Олег Максимович Адаменко, професор Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, академік Академії  технологічної кібернетики України, академік Української нафтогазової академії, академік Академії екологічних наук України, академік Міжнародної академії наук, технологій та інжинірингу.

О.М. Адаменко народився 1935 року в с. Воловиця Борзнянського району, що на Чернігівщині.

У Ленінградському гірничому інституті здобув професію гірничого інженера-геолога. У геологічних партіях Західного Сибіру розпочав трудову діяльність. Займався науковими розробками у Сибірському відділенні АН СРСР, Академії наук Молдови.

Понад 30 років свого життя Олег Максимович Адаменко віддав Івано-Франківському національному технічному університету нафти і газу.

В університеті нафти і газу О.М. Адаменко  працював професором кафедри загальної геології, завідувачем кафедри геології і розвідки нафтових і газових родовищ, проректором. Створив кафедру теоретичних основ геології, кафедру інженерної екології та загальної геології, а в 1995 р. - кафедру екології, яку очолює і зараз; сформував і очолив наукову школу "Раціональне використання і захист природи".

Плідним є науковий доробок вченого: результати досліджень узагальнено ним у більш, ніж 650 працях.

За 15-ти томну монографію "Історія розвитку Сибіру і Далекого Сходу" у 1978 р. отримав  Державну премію СРСР у галузі науки.У 2007р. був нагороджений орденом "За заслуги" IIIступеня.

Усі сторінки свого життя, професійної і дослідницької діяльності О. Адаменко відкриває в книгах "Мій дім - Земля", "Мій дім - Україна", "Мій дім - університет", "Наш майбутній дім - Екоєвропа".

 

                           

 

Ці книги, а також чисельні могографії, навчальні посібники були представлені на книжковій виставці у бібліотеці під час зустрічі із вченим-винахідником;  видання з питань геології, екології  поповнили документальні ресурси бібліотеки як дарунок вченого. Проблеми безпечного довкілля,  гармонії природи і людини,  екології  Європи були предметом обговорення з присутніми.

 

 

Вагомі сторінки в історію винахідництва і раціоналізації на Прикарпатті вписали Микола Федорович Круць, Орест Євгенович Середюк, Мирослав Михайлович Когуч, Ігор Степанович Петришин, Василь Петрович Гречаник, Микола Афанасійович Северинчик, Микола Дмитрович Кардащук, Ірина Григорівна Ткачук, Богдан Іванович Губаль, з науковим і творчим доробком яких читачі бібліотеки та громадськість краю мали нагоду ознайомитись в Інтелектуальному клубі творчих особистостей.

 

Оновлено 01-10-2020
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка