Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail:

Відділ комплектування:
E-mail:
тел. 0342 752479

Відділ мистецтва:
E-mail:

Краєзнавчий відділ:
E-mail:

Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31

Графік роботи:

Щоденно: 10:00 - 18:00
Субота - вихідний день
Cанітарний день - останній четвер місяця

Петренко Віктор Павлович



Вчений-винахідник, доктор економічних наук, професор кафедри менеджменту і адміністрування ІФНТУНГ, володар почесної відзнаки «Автор», заснованої Департаментом інтелектуальної власності

Саме в інтелектуальних ресурсах вбачається головний чинник конкурентних переваг і сталого розвитку національної економіки. Проблеми використання інтелектуальних ресурсів досліджує Віктор Павлович Петренко.

Він народився 23 вересня 1946 року в селищі Гвіздець Коломийського району Івано-Франківської області.

Вища освіта в інституті нафти і газу, вищі державні курси керівних наукових працівників з питань патентознавства і винахідництва, курси з основ зовнішньоекономічної діяльності підприємств, Український вільний інститут менеджменту і бізнесу, стажування в університеті Канади, сертифікати курсів, тренінгів, семінарів, - так здобував і примножував знання Віктор Павлович. Обдарований, освічений, він особистим прикладом демонструє цінність інтелекту в суспільстві.

З Івано-Франківським національним технічним університетом нафти і газу пов'язаний великий досвід викладацької і управлінської роботи.

У 1989 році захистив кандидатську дисертацію «Пневматичні двоходові аналого-цифрові перетворювачі слідкуючого врівноваження» (Азербайджанський інститут нафти і хімії ім. М. Азізбекова, м. Баку).

Вчене звання доцента присвоєно у 1991 році по кафедрі автоматизації виробничих процесів ІФІНГ.

У 2009 році захистив докторську дисертацію «Управління інтелектуальними ресурсами соціально-економічних систем» (Інститут регіональних досліджень ім. М. І. Долішнього НАН України, м. Львів).

Вчене звання професора присвоєно по кафедрі менеджменту і адміністрування ІФНТУНГ у 2011 році.

Має великий досвід управлінської роботи: обіймав посади начальника науково-дослідного сектору університету, директора науково-дослідного інституту нафтогазових  технологій при університеті, заступника директора з питань зовнішньоекономічних зв'язків Павлівського звірогосподарства, начальника управління зовнішніх зв'язків та інвестицій ОДА, віце-президента ЗАТ «Регіональне агентство економічного розвитку», заступника голови Ради директорів ТзОВ «Корпорація економічного розвитку».

Співпрацює в багатьох міжнародних проєктах, вагомим є його внесок в громадські ділові ініціативи. Науковий і творчий доробок вченого-винахідника налічує 26 винаходів, понад 400 наукових праць (монографії, навчальні посібники, винаходи, статті і тези доповідей), опублікованих у вітчизняних і зарубіжних виданнях та матеріалах міжнародних і всеукраїнських конференцій.

Напрямки наукової діяльності на сучасному етапі - керівник наукової школи «Управління процесами інтелектокористування в соціально-економічних системах», підготував до захисту 13 кандидатів і 4-х докторів економічних наук, 2-х кандидатів наук з державного управління.

Викладає навчальні дисципліни: «Економіка управління», «Теорія організацій», «Управління змінами», «Управління персоналом», «Стратегічне управління», «Антикризове управління».

Сфера наукових інтересів:

управління людським капіталом, управління людськими ресурсами.

 30 травня 2007 року на одному із засідань Інтелектуального клубу «Галицькі кмітливці» відбулась презентація наукової праці В. П. Петренка «Управління процесами інтелектокористування в соціально-економічних системах».

6 лютого 2014 року у співавторстві з кандидатом економічних наук, доцентом, завідувачем кафедри теорії економіки та управління Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу Святославом Кісем та директором дочірньої компанії «Газ України», кандидатом економічних наук Едуардом Швидким, професор Віктор Петренко підготував і видав колективну монографію «Управління діяльністю підприємств нафтогазового комплексу на засадах інтелектуалізації та інтелектокористування».

Про цінність інтелектуальних ресурсів для розвитку суспільства, економіки, ефективності господарювання та актуальність презентованої праці для науки і практики управління вели мову її автори, а також провідні вчені ІФНТУНГ Ярослав Витвицький, Микола Данилюк, Едуард Кузьменко, Василь Гречаник, вчений Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника Іван Миронюк, заступник фінансового директора ПАТ «Прикарпаттяобленерго» Денис Ільницький, краєзнавець Петро Арсенич.

Спілкування вченої спільноти з нагоди презентації нового видання доречно доповнювалось переглядом відеофільму «Інститут економіки та управління в нафтогазовому комплексі».

Високу оцінку отримала як дослідницька діяльність В. Петренка, С. Кіся та Е. Швидкого, так і їхня монографія й від голови обласної організації ТВР України Богдана Середюка. Він повідомив і про інші вагомі здобутки вчених-винахідників Івано-Франківщини, зокрема, зазначив, що в активах наших краян - зареєстроване 8-ме наукове відкриття, яке гідно представляє інтелектуальний потенціал області не тільки в Україні, а й за її межами.

А відеофільм «Хвилина слави професора Петренка», який підготували працівники відділу економіко-виробничої літератури обласної бібліотеки, став приємним сюрпризом для вченого. Фільм повернув присутніх на програму Олександра Маслякова «Алло, ми шукаємо таланти!», що була останньою в сезоні 1969-1970 року. Тоді ще студент Інституту нафти і газу, володар прекрасного голосу Віктор Петренко як учасник програми співав пісню «Кохана».

Цей музичний твір у виконанні автора монографії, галицького кмітливця, інтелектуала, щедро обдарованої творчої особистості, додав високого піднесення й неповторної атмосфери засіданню Клубу.

 

 

 

 

Оновлено 20-01-2025
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка