Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail: Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31


Графік роботи:

Щоденно: з 10 - до 19 години
В неділю: з 10 - до 18 години
Субота - вихідний день
Останній четвер місяця - санітарний день.


Енциклопедія Сучасної України

Фреїк Дмитро Михайлович 

Широке коло співрозмовників зібрала також творча зустріч з вченим-винахідником, доктором хімічних наук, директором фізико-хімічного інституту Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника, Заслуженим діячем науки і техніки України    Дмитром Михайловичем Фреїком.

Дмитро Михайлович Фреїк народився 5  квітня 1943 року в с. Кінашів Галицького району.

З відзнакою закінчив фізико-математичний факультет Прикарпатського  інституту, став аспірантом, кандидатом фізико-математичних наук.

Ще молодим, 25-річним він відкрив новий науковий напрям в галузі матеріалознавства тонких плівок. Сьогодні в доробку вченого - понад 600 наукових праць, більше 30 винаходів,  наукова школа: 35 з його учнів захистили кандидатські і докторські дисертації. Він заснував фізико-хімічний інститут, де зосереджені наукові дослідження, докторантура, аспірантура і магістратура.

З ініціативи Д. Фреїка і під його керівництвом функціонують науково-дослідні лабораторії, оснащені сучасним обладнанням і новими методиками досліджень матеріалів. Наукові надбання, ініціативи, участь у проектах принесли і визнання міжнародною науковою спільнотою як Видатного вченого ХХ століття, Лідера нової епохи та "Людини року 2001".

Великий інтерес викликала  виставка „Творчі здобутки Д. М. Фреїка", на якій були представлені монографії, практикуми, навчальні посібники, авторські свідоцтва, патенти, нагороди вченого.

8 листопада 2013 року в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. І. Франка в рамках Інтелектуального клубу творчих особистостей „Галицькі кмітливці" відбулось відзначення 45-ти річчя Наукової школи з фізико-хімічних проблем напівпровідникового матеріалознавства Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника.

 

Оновлено 06-12-2019
© 2017. ОУНБ iменi I. Франка