Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail: Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31


Графік роботи:

Щоденно: з 10 - до 19 години
В неділю: з 10 - до 18 години
Субота - вихідний день
Останній четвер місяця - санітарний день.


Енциклопедія Сучасної України

Остафійчук Богдан КостянтиновичНа наступному засіданні гостем ІКТО був Богдан Костянтинович Остафійчук. Ця особистість по праву займає почесне місце в Інтелектуальному клубі галицьких кмітливців. Він – вчений-винахідник, ректор Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника, Заслужений діяч науки і техніки України,  Лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки.

Народився Б. К. Остафійчук 8 лютого 1948 р. у с. Хімчин Косівського району Івано-Франківської області. У 1970 р. закінчив фізико-математичний факультет Івано-Франківського державного педагогічного інституту і тут же розпочав наукову діяльність у науково-дослідницькій лабораторії кафедри фізики.

Організував і очолив лабораторію рентгеноструктурних досліджень і технологій нових матеріалів, спільну науково-дослідну лабораторію фізики магнітних плівок Інституту металофізики НАН України і Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника. Зініціював відкриття кафедри металофізики (тепер – матеріалознавства і новітніх технологій), створення спеціалізованих рад із захисту докторських і кандидатських дисертацій, низки часописів,  видавництва “Плай”, впровадження комп’ютерних технологій. З  іменем Б. К. Остафійчука пов’язана діяльність як експерта з фізики ВАК України, як голови фахової ради Міністерства освіти і науки України з проблем матеріалознавства. Очолюваний ним колектив щороку отримує міжнародні гранти на проведення наукових досліджень.

Автор низки винаходів,  результати пошуків узагальнив у  монографії,  навчальних посібниках, понад 180 наукових статтях, які були представлені на виставці в ОУНБ ім. І. Франка. Творчі здобутки Б.К. Остафійчука  відкрили новий напрямок в галузі тонкоплівкових матеріалів та нанотехнології їх виготовлення з наперед заданими властивостями.

Під час спілкування з учасниками клубу вчений розповів про свій шлях в науку, винахідництво,  окреслив напрямки наукових розробок університету. Для читачів бібліотеки Б.К. Остафійчук подарував книги та наукові журнали.

Оновлено 01-10-2020
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка