Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail:

Відділ комплектування:
E-mail:
тел. 0342 752479

Відділ мистецтва:
E-mail:

Краєзнавчий відділ:
E-mail:

Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31

Графік роботи:

Щоденно: 10:00 - 18:00
Субота - вихідний день
Cанітарний день - останній четвер місяця

„Є така країна – Фраккіана...”



 Іван Гаврилович

   Як не погодитися з цим твердженням відомого поета Петра Скунця. Дійсно, художня, публіцистична, наукова творчість, суспільно-політична діяльність Івана Франка - то велика країна, навіть, якщо хочете, цілий материк для пізнання нашим розумом і чуттями. Але, зізнаймося собі, ми ще далеко не осягнули велич „духу, що тіло рве до бою", вершинність ідейно-філософських та естетичних орієнтирів Каменяра, І якоюсь мірою відкрили його, ще не знаного студентам і викладачам Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника, гості зі Львова - директор меморіального музею І. Франка, письменник, літературознавець Роман Горак та народний артист України актор академічного національного театру ім. М. Заньковецької Святослав Максимчук.
   28 травня минула 92-а річниця від дня смерті поета. Співзвучною цій сумній даті була розповідь франкознавця Р. Горака про останні, дні Каменяра - прикутого тяжкою недугою до ліжка, самотнього, перед яким у хвилини проблисків свідомості пролітало все його життя з юних до зрілих літ, сповнене борні, перемог і поразок. Він так мріяв ще востаннє побачити сонце, але, на жаль, тієї похмурої днини воно блиснуло крізь просвіт у хмарах уже після останнього подиху Івана Яковича...
   С. Максимчук зачарував усіх самобутнім прочитанням Франкових поезій, майстерно доносив до слухацької аудиторії всю їх напрочуд широку амплітуду - від творів патріотичних до глибоко ліричних та гумористичних. Для багатьох стали одкровенням рядки з вірша „Я не плачу, що не геній..." Так міг написати про себе справді великий українець, котрий через притаманні йому скромність і самокритичність аж ніяк не переоцінював багатогранність власних талантів та свій інтелектуальний потенціал. Бо для нього метою і змістом життя було тільки одно-єдине: „Якби ти знав, як много важить слово". Зігрівала вічному Революціонерові душу й серце надія: „Таж недарма пробудився український славний рід".
   Народний артист України професор Інституту мистецтв Прикарпатського університету Михайло Кривень зачарував залу виконанням пісень на слова і. Франка „Ой ти, дівчино, з горіха зерня..." та „Червона калино, чого в лузі гнешся?..", яким дали крила мелодії композитори Анатолій Кос-Анатольський та Богдан Янівський.
   Тепло подякували учасникам літературно-мистецького концерту „Моя Франкіана" депутати обласної ради ректор університету Богдан Остафійчук та генеральний директор обласного телебачення „Галичина" поетеса Ольга Бабій.

 

Гаврилович І. Є така країна - Франкіана : [про відзначення 92-ої річниці від дня смерті І. Франка в Прикарпат. Нац. ун-ті ім. В. Стефаника] / І. Гаврилович // Галичина. - 2008. - 12 черв. (№ 86-87). - С. 18.

 

Оновлено 28-03-2024
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка