Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail:

Відділ комплектування:
E-mail:
тел. 0342 752479

Відділ мистецтва:
E-mail:

Краєзнавчий відділ:
E-mail:

Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31

Графік роботи:

Щоденно: 10:00 - 18:00
Субота - вихідний день
Cанітарний день - останній четвер місяця

СИНОВІ КАМЕНЯРА



С. ВАСИЛИК

У неділю, 26 серпня, в обласному центрі урочисто відкрито меморіальну дошку синові Івана Франка - Тарасу (скульптор В. Лендєл, архітектор М. Гресько) на будинку Івано-Франківської організації Спілки письменників України по вул. Т. Г. Шевченка, 95, де 1936-1945 роках він жив - педагог і літературознавець, автор книжок гумору, наукових досліджень, споминів про батька - Великого Каменяра.

В Івана Франка і Ольги Хоружинської було четверо дітей. Найстарший Андрій допомагав батькові в літературній роботі, помер у молодому віці (1887-1913). Другим був Тарас (1889-1971). Далі - Петро і Ганна. Петро відстоював незалежність України в рядах січових стрільців, був сотником, комендантом летунського (авіаційного) відділу армії Українських січових стрільців, належав до КПЗУ, безпідставно репресований сталіністами. Тарас Іванович теж був у січовому стрілецтві. Згодом закінчив філософський факультет Львівського університету. Працював професором Коломийської і Станіславської гімназій. Кандидат філологічних наук. В Інституті літератури АН УРСР завідував бібліотекою І. Я. Франка, яка в час другої світової війни була перевезена зі Львова до Києва. У 1954 році Тараса Франка прийняли до членів Спілки письменників СРСР.

... Після того, як з меморіальної дошки-барельєфа опала біла шовкова тканина, хор Івано-Франківського міського Союзу українок виконав гімн "Ще не вмерла Україна". З промовами про генія нашого народу І. Франка, 134-річчя з дня народження якого у ці дні відзначається, та всієї Франкової родини виступила заввідділом культури Івано-Франківського міськвиконкому Марта Когутяк, письменники Ярослав Ярош і Ярослав Дорошенко, вчителька середньої школи № 18, голова крайового Союзу українок Віра Бойко, депутат обласної Ради народних депутатів Зеновій Остап'як. Спогадами про Т. І. Франка поділилися учасник Великої Вітчизняної війни Г. В. Кирилюк і педагог М. І. Федькович.

Соліст Гуцульського ансамблю пісні і танцю, заслужений артист України Михайло Кривень акапельно виконав народну баладу про О. В. Довбуша "Ой попід гай зелененький", а Дарія Федейко прочитала вірш І. Я. Франка "Пробудися, встань, народе...". І на завершення була виконана пісня "Ой у лузі червона калина".

Біля меморіальної дошки покладено букети квітів, хлібне колосся, грона калини...

Вчора у міському Будинку культури № 1 відбувся великий літературно-мистецький вечір під гаслом "Вічний революціонер", присвячений 134-й річниці з дня народження І. Я. Франка.

Прикарпатська правда. - 1990. - 28 серп. - С. 1

Оновлено 19-04-2024
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка