Сулятицький М. Специфіка викладання літератури рідного краю у загальноосвітній школі
Стаття розкриває питання художніх особливостей роману української письменниці. Літературний твір виявляє оригінальне, багатоаспектне художнє утворення нашого письменства.
Ключові слова: роман, жанр, стиль, проза, література.
Мета: на матеріалі роману Ольги Слоньовської ознайомити учнів з ідейно-тематичними та художніми особливостями прози письменників рідного краю, специфікою художнього мислення автора.
Специфічною ознакою навчальної програми з української літератури є те, що майже в усіх класах, починаючи із середніх, вона передбачає уроки, які відведені на ознайомлення з літературою рідного краю, а у випускному класі - ще й побіжно вимагається від учителя подавати матеріал і про сучасний літературний процес. Поза сумнівом, що за одно-двоурочний час таке завдання виконати просто не є можливо. У цьому випадку педагоги-філологи намагаються ознайомити одинадцятикласників хоча б з лауреатами найпрестижніших премій: імені Тараса Шевченка, імені Лесі Українки, імені Максима Рильського, імені Василя Симоненка, імені Олеся Гончара тощо.
Минулорічне передліття принесло на літературне Прикарпаття новину про високе ушанування письменницького таланту Ольги Слоньовської, оскільки її роман "Дівчинка на кулі" удостоєний гран-прі Міжнародного літературного конкурсу романів, кіносценаріїв, п'єс, пісенної лірики та творів для дітей "Коронація слова-2012" у номінації "Романи". Закономірно, що освітяни знають О. Слоньо-вську як автора багатьох науково-методичних статей, підручників, а ось про її письменницький набуток їм не так багато й відомо. Щоб учитель міг більше розповісти одинадцятикласникам про Ольгу Слоньовську - і пропонуємо цю статтю.
Повний текст статті можна знайти у фондах ОУНБ ім. І. Франка.