Зрозуміти письменника
Олексій ГАЛЬОНКА
кандидат педагогічних наук м. Чернігів
Зрозуміти письменника
Як провести літературно-мистецьке свято Михайла Коцюбинського в школі
Літературно-мистецьке свято, як інтерактивна форма позакласної роботи, об'єднуючи різноманітні заходи, забезпечує комплексний вплив виховних можливостей літератури й мистецтва на учнів, активізує їх творчу пізнавальну діяльність, формує духовний світ школярів.
Виховний ефект шкільного свята залежить від активної внутрішньої позиції учнів, їхньої партнерської співпраці з педагогами. Учитель у процесі підготовки і проведення літературно-мистецького свята організовує практично-предметну і особистісно-рольову діяльність в учнівському колективі.
Експериментальні дослідження, що проводяться нами у школах Чернігівської області, підтверджують необхідність урахування в підготовці і проведенні свята вікових, індивідуальних, психологічних, національних, релігійних, тендерних та інших особливостей учнів; взаємозв'язку різних форм їх діяльності.
У шкільному літературно-мистецькому святі беруть участь учні 1-11 класів за власним бажанням. Серед форм роботи - тематичні ранки і вечори, читацькі конференції, диспути, усні журнали, поетичні вітальні, музичні салони, літературно-краєзнавчі екскурсії й походи, конкурси, власна учнівська творчість, шкільна літературна преса, виставки, кінофестивалі, відвідування театрів і концертних залів, зустрічі з митцями.
Під час шкільного літературно-мистецького свята працюють секції юних літературознавців, краєзнавців, мистецтвознавців, мовознавців, фольклористів і етнографів, власної літературної творчості.
Шкільне літературно-мистецьке свято Михайла Коцюбинського пропонуємо провести таким чином:
Понеділок. Засідання секцій юних літературознавців і краєзнавців...
Повний текст статті можна знайти у фондах ОУНБ ім. І. Франка.