Квітучі ювілеї Параски Хоми
Темах Наталя
Вона стелить свою долю розкішними квітами та райськими птахами. Вони проростають у душі цієї, на перший погляд, звичайної сільської жінки, геніальністю творчої думки, розмаїттям колористики.
Серед поціновувачів її картин, написаних, здається, не пензлем, а самою МРІЄЮ, є мистецтвознавці, знані колекціонери художнього образотворчого мистецтва в Україні й за кордоном та й всі, хто хоч мимоволі торкнувся цих барвистих струн краси. У цьому мали змогу вкотре переконатися відвідувачі виставки, приуроченої 75-річчю від дня народження та 40-річчю мистецької діяльності майстрині Параски Хоми, заслуженого майстра народної творчості України, лауреата Всеукраїнської премії ім. Катерини Білокур, лауреата першої премії ім. Ярослава Лукавецького, кавалера ордена Княгині Ольги.
Звичайно, що ювілейна виставка знаної майстрині не залишилася поза увагою столичного, обласного та міського керівництва, її представники щедро сипали компліменти та побажання на адресу ювілярки.
Одним з почесних гостей дійства став професор, академік НАН України Володимир Качкан, який один із перших почав писати про Параску Петрівну. Завдяки його підтримці видали великий альбом «Параска Петрівна Хома»:
- Я щасливий, що десь наблизився до цього унікального «самородка» глибинно народної культури - Параски Петрівни.
Роки її «не беруть». Вона прийшла на виставку, спираючись на палички. Я сказав: «Після виставки палички геть, бо краса не терпить удаваності». Ви красива душею, ваша душа багатюща...
Повний текст статті можна знайти у фондах ОУНБ ім. І. Франка.