Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail: Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31


Графік роботи:

Щоденно: з 10 - до 19 години
В неділю: з 10 - до 18 години
Субота - вихідний день
Останній четвер місяця - санітарний день.

Квітучі ювілеї Параски ХомиТемах Наталя

Вона стелить свою долю розкішними квітами та райськими птахами. Вони проростають у душі цієї, на перший погляд, звичайної сільської жінки, геніальністю творчої думки, розмаїттям колористики.

Серед поціновувачів її кар­тин, написаних, здається, не пензлем, а самою МРІЄЮ, є ми­стецтвознавці, знані колекціо­нери художнього образотворчо­го мистецтва в Україні й за кор­доном та й всі, хто хоч мимоволі торкнувся цих барвистих струн краси. У цьому мали змогу вкот­ре переконатися відвідувачі ви­ставки, приуроченої 75-річчю від дня народження та 40-річчю мистецької діяльності майст­рині Параски Хоми, заслужено­го майстра народної творчості України, лауреата Всеукраїнсь­кої премії ім. Катерини Білокур, лауреата першої премії ім. Ярослава Лукавецького, ка­валера ордена Княгині Ольги.

Звичайно, що ювілейна ви­ставка знаної майстрині не за­лишилася поза увагою столич­ного, обласного та міського ке­рівництва, її представники щедро сипали компліменти та по­бажання на адресу ювілярки.

Одним з почесних гостей дійства став професор, ака­демік НАН України Володимир Качкан, який один із перших по­чав писати про Параску Петрів­ну. Завдяки його підтримці ви­дали великий альбом «Пара­ска Петрівна Хома»:

- Я щасливий, що десь набли­зився до цього унікального «са­мородка» глибинно народної культури - Параски Петрівни.

Роки її «не беруть». Вона прийшла на виставку, спираю­чись на палички. Я сказав: «Після виставки палички геть, бо краса не терпить удава­ності». Ви красива душею, ваша душа багатюща...

Повний текст статті можна знайти у фондах ОУНБ ім. І. Франка.

 

Оновлено 23-11-2020
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка