У храмі природи руку їй ставив господь
Стефурак Н.
Парасці Хомі пощастило: її талант вчасно помітили, пошанували і піднесли на належну висоту. Вже тоді, коли в Києві у видавництві «Мистецтво» в 1983 році виходив альбом «Параска Хома» (автор-упорядник Володимир Канкан), її ім'я було відоме далеко за межами України. Перша персональна виставка мисткині відбулася ще в 1968 році у Львівській картинній галереї. Відтак були персональні виставки в Києві (музей Т. Г. Шевченка), Каневі, Івано-Франківську... В 1973 році Парасці Хомі було присвоєно звання «Заслужений майстер народної творчості» та прийнято до Спілки художників України, Нині вона ще й член Національної спілки майстрів народного мистецтва України, лауреат Всеукраїнської премії імені Катерини Білокур.
Здавалось би, звичайна сільська дівчина з Чернятина, що на Городенківщині, так високо сягнути не могла, адже мистецьких студій не закінчувала, не бачила найкращих мистецьких галерей світу. У найпрекраснішому храмі природи руку їй ставив Господь. За життя вона створила понад п'ять тисяч квіткових композицій, які вражають неповторністю задуму, буянням барв, ретельністю виконання.
І ось - чергова персональна виставка Параски Хоми в Івано-Франківському краєзнавчому музеї. Слів захоплення і привітання не шкодують для мисткині академіки Володимир Качкан і Володимир Грабовецький, голова обласної організації Національної спілки майстрів народної творчості України Василь Корпанюк і голова обласної організації Національної спілки художників України Богдан Губаль, директор краєзнавчого музею Михайло Паньків, який назвав Параску Хому «класиком декоративно-ужиткового мистецтва»...
Повний текст статті можна знайти у фондах ОУНБ ім. І. Франка