Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail:

Відділ комплектування:
E-mail:
тел. 0342 752479

Відділ мистецтва:
E-mail:

Краєзнавчий відділ:
E-mail:

Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31

Графік роботи:

Щоденно: 10:00 - 18:00
Субота - вихідний день
Cанітарний день - останній четвер місяця

Дивовижні картини Параски Хоми



Данилишин Надія

Дивовижні картини Параски Хоми в Муляровій світлиці

Народна мисткиня з Черятина Параска Хома, яка вступила у свій 80-річний ювілейний рік, про­довжує малювати свої чудові квіти і казкові пташки, а картини з великою охотою дає на ви­ставки, щоб милувалися люди, раділи діти. У нещодавно відкритому арт-кафе «Мулярова світлиця», що по вулиці Чорновола, господарі Віталій та Ірина - поціновувані творчості талан­ту Параски Хоми, розгорнули чудову виставку світлих робіт заслуженої майстрині народної творчості України, нагородженої орденами кня­гині Ольги, лауреата премій Катерини Білокур, Ярослава Лукавецького, яка буде експонувати­ся до кінця року.

Святкова, осяяна різнобарв'ям квіток, «Мулярова світли­ця» стала рідною для 80 кар­тин, які дбайливо, по-синівськи, розмістив син майстрині Ярос­лав, дякуючи рамкарні «Цмок» і меценатам за рамки для офор­млення та щирість у бажанні робити добро.

На відкриття виставки прий­шли журналісти ЗМІ, представ­ники влади, художники, майст­ри народної творчості, шану­вальники творчості Параски Хоми, відвідувачі кафе, але, на жаль, голови обласних органі­зацій Національних спілок як народного мистецтва, так і ху­дожників, членом яких є майст­риня художнього розпису, не повважали, що організація ви­ставок та їх участь у них є їх обо­в'язком. Виставку і її презента­цію організував син Ярослав з родиною, ентузіасти, шануваль­ники творчості Параски Хоми, добрі люди, які пропагують творчість майстрині, котра все своє життя пропрацювала в кол­госпі, а вечорами та у святкові дні малювала і малює на папері свої букети, віночки, до яких прилітають пташенята, її думки, мрії і сподівання.

Споглядаючи красу картин, що розмістилися на стінах залів, одна із відвідувачок написала в книзі відгуків:

«Безхитрісні квіти запашні милують око, посміхаються, між них казкові пташки в променях сонечка купаються, а спрацьо­вана рука малює, вкладає мрії, душу та пісні і кожен з нас це бачить, чує і складає шану жінці цій святій»...

 

Повний текст статті можна знайти у фондах ОУНБ ім. І. Франка.

 

Оновлено 28-03-2024
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка