Тарас Мельничук - князь життя і поезії
Машталер Г. Тарас Мельничук - князь життя і поезії / Г. Машталер // Українська література в загальноосвітній школі. - 1999. - № 5. - С. 55-59.
ТАРАС МЕЛЬНИЧУК - КНЯЗЬ ЖИТТЯ І ПОЕЗІЇ
(Література рідного краю в 7-му класі гімназії)
Галина Машталер, м. Калуш
Зрубають -
Пусти нове коріння,
Щоб і не знали, коли ти встиг.
Т. Мельничук
Нескоренному слову скорюсь.
І тільки йому, більше нікому.
Т. Мельничук
МЕТА. Розкрити учням силу таланту поета, драматичну долю митця, неповторний і життєствердний світ його поезії, провести лінгвістичний аналіз вибраних поезій, об'єднаних ідеєю: «в кожнім серці - Україна, на сотні мрій, на сотні літ».
ОБЛАДНАННЯ. Портрет Тараса Мельничука, виставка збірок письменника, запис радіопередачі «Золотий тік», квітка едельвейс.
Урок 1
Мамо,
підіть, будь ласка, у поле
зловіть за крильця
чи за ніжку
волю
і пришліть мені у конверті.
Я покладу її коло себе:
нехай стрекоче.
А не захоче -
то хай тікає у небо:
небові теж волі треба.
Учитель. Це - поетичне слово Тараса Мельничука. А його народила споконвічна земля Галицька, багата на оригінальні таланти, невичерпні джерела художнього слова, витоки животворчої духовної сили. Над нею завше витає вільний український дух.
Кажуть, дух слухається лише тих, хто йому розповідає про нього ж. Звідси й одкровення у Слові письменника Тараса Мельничука, й невимовний чар дитинності його «вільних», як Природа, поезій.
На сьогоднішньому уроці, діти, ви познайомитеся з життєвими дорогами, творчою долею митця - Тараса Мельничука, розкриєте неповторний і життєствердний світ з особливим способом думання й почування, проведете елементи лінгвістичного аналізу вибраних поезій.
Налаштуймося на поетичну ноту. Послухаймо твори Т. Мельничука.
Адже для кожного письменника найвище мірило щастя - це поцінування його творів, коли письменникове слово промовляє читач і не просто промовляє, а розуміє душею.
Повний текст статті можна знайти у фондах ОУНБ ім. І. Франка.