Лікування без пігулок
П'явки - „жива фабрика" з виробництва здоров'я і довголіття
Класична схема лікування п'явками гіпертонічної хвороби, стенокардії, ішемічної хвороби серця така:
Перший сеанс. Поставити 3 п'явки на ділянку печінки.
Другий сеанс. Поставити 3 п'явки на куприк.
Третій сеанс. Поставити по 3 п'явки на ділянку кожної нирки.
Четвертий сеанс. Поставити по З п'явки на ділянку серця, але не на серце.
П'ятий сеанс. Поставити по дві п'явки на соскоподібні відростки за вухами (ближче до мочки вуха).
Шостий сеанс. Поставити 3 п'явки на ділянку печінки і 2 на куприк.
Цю схему застосовують як для лікування, так і для профілактики захворювань у людей віком від 30 до 70 років. Зазвичай, призначають два курси гірудотерапії на рік.
П'явки допомагають жінкам віддалити й пережити клімакс, а літнім людям - зберегти силу. Зауважимо, що п'явка - чудовий засіб у лікуванні жіночих хвороб, пов'язаних з клімактеричним періодом.
Більше того, гірудотерапія дає змогу максимально віддалити настання клімаксу, а відтак продовжити молодість, зберегти фізичне здоров'я, душевну рівновагу.
Людям віком після 70 років п'явки приносять не менше користі, аніж молодим. Вони допомагають організму зберегти життєвий тонус, не старіти.
Пацієнтам цієї вікової категорії застосовують гірудотерапію за описаною вище схемою, але кількість збільшують до 5 за один раз.
У наш час п'явок широко використовують і в косметології. Зокрема, з неї виготовляють креми для шкіри. Як відомо, цей орган з захисним бар'єром від впливу навколишнього середовища, тому він на себе часто приймає серйозні удари.
Отже, той, хто думає, що молода шкіра не потребує догляду, дуже помиляється. Якщо людина хоче мати молодий вигляд не лише 20-30 років, а набагато довше вона повинна дбати про шкіру ще з юності.
П'явки якнайбільше допомагають у цьому.
Виготовлені на її основі креми підходять для будь-якого типу шкіри. Бо вони містять велику кількість складових, які потрібні шкірі для її повноцінного живлення, а також і зволоження.
Це засвідчили фармакологічні дослідження, а також практичне застосування згаданих кремів, після яких розгладжуються зморшки, шкіра набуває свіжого вигляду, стає пружнішою та еластичнішою.
Десять правил гірудотерапії
Ще й ще раз хочеться повторити, що п'явки - це надзвичайно корисні істоти, створені природно, аби допомогти людині. Але потрібно користуватися ними правильно, щоб поліпшити здоров'я, омолодитися, а не завдати собі шкоди. Для цього слід ретельно дотримуватися десяти правил, у яких коротко підсумовується вище викладена теорія.
1. Допомагає лише те, що застосовано вчасно й до місця. Тому людям, які досі не випробували на собі гірудотерапію, спочатку потрібно проконсультуватися з лікарем-гірудотерапевтом чи фахівцем-практиком.
2. У медичній справі принцип "не нашкодь" завжди був, є і буде головним. Тому перед тим як вдатися до лікування п'явками, ретельно вивчіть перелік протипоказань (залізодефіцитна анемія, туберкульоз, гнійно-запальні процеси, тріотоксикоз, гостра серцева недостатність) і перевірте, чи вони не стосуються вас, проконсультуйтеся з лікарем.
Перед початком лікування здайте аналіз крові, щоб визначити рівень гемоглобіну. Якщо він занижений, ліпше спочатку його нормалізувати за допомогою харчування (печінка, гречка, морква), а потім починати курс гірудотерапії. Під час лікування слід вживати продукти, багаті на мікроелемент заліза.
3. Досвідчений лікар - найліпший ваш помічник у відновленні здоров'я. Тому процедури гірудотерапії ліпше відбути в нього. Пильно стежте за діями, усвідомлюйте, що і як він робить, тоді згодом зможете робити це самостійно.
4. Правильна схема - запорука успіху. Тому знову ж таки, не пошкодуйте часу, аби досконало вивчити точки поставки п'явок, а за потреби не соромтеся проконсультуватися з лікарем чи фахівцем з нетрадиційної медицини.
5. До здоров'я - із здоровими п'явками. Застосовуйте п'явки, придбані в аптеці. Туди вони надходять із спеціальних й біофабрик, де створено спеціальні умови для їхнього вирощування, де їх перевіряють і сертифікують, а також витримують певний час голодними.
6. Усе, що потрібно, має бути під рукою. Під час сеансів гірудотерапії усі потрібні речі мають бути підготовленими: бинт, ножиці, ватні тампони. Про це подбайте заздалегідь.
7. Запам'ятайте! Ніколи самостійно не ставте п'явки в такі місця: порожнини тіла (ніс, рот, язик, ясна), безпосередньо на вени, на шию й молочні залози.
8. Постановка п'явок - основне в лікуванні. Навчіться робити це руками, не користуючись жодним пристосуванням.
9. Якщо потрібно, зробіть перерву. Для дострокового переривання сеансу посипте п'явку щіпочкою солі чи капніть йоду й вона відпаде.
10. Правильно закінчити-важливіше, ніж почати. Тому поставтеся уважно до обробки ранки і накладання пов'язки. Не бійтеся кровотечі, яка буває після того, як п'явки відпадуть. Зазвичай, крововтрата з ранки не велика - 20-30 мм. Вважається абсолютно нормальним, якщо ранка кровоточить протягом доби після сеансу.
Не обробляйте її йодом, спиртом. Якщо ватний тампон просяк кров'ю, покладіть на нього ще один, перший не знімайте. Знімайте пов'язку лише тоді, коли вона стала сухою. Бажано, щоб після сеансів це відбулося під спостереженням медичної сестри.
Закінчити розповідь про можливості гірудотерапії хочу словами І. Поліньєра: "П'явки - це благо безмірне й цілюще, якщо воно використовується з розумом і знанням справи".
Бажаю усім терпіння й успіху в благородній справі - творенні власного здоров'я. Будьте здорові.
М. Марченко