Перлина Східних Карпат
Ніна Бай
Погодьтеся, часто буває, що, відвідавши чимало далеких країн, ми іноді не встигаємо помилуватися і по-справжньому оцінити красу дивовижних куточків рідної держави. Зокрема, на жаль, так сталося і в мене. До Трускавця, до якого давно тягнула якась невидима сила, спромоглася доїхати лише зараз, встигнувши перед цим не раз помилуватися багатьма містами Європи, Канади, Америки, Австралії...
Забігаючи наперед, скажу: перебування в цьому напрочуд казковому містечку стало неоціненним бальзамом для душі й тіла. Тож роздумую, а чи варто іноді мандрувати десь так далеко, витрачати час на отримання візи, кошти на дальній переліт, коли прекрасне - поруч? Потрібно лише взяти квиток на поїзд, і він швидко домчить вас до Трускавця (від столиці - 643 кілометри, зі Львова - 100 км). Хвилюватися про поселення також не варто. Проживати можна або в одному з більш як двадцяти санаторіїв, або на одній із численних вілл, чи в когось із людей на квартирі, які зазвичай зі своїми пропозиціями підходять до поїзда. Ціни також різні: від низьких - до захмарних. Залежно від комфорту і розташування житла.
Тож познайомимося ближче з одним із найбільших європейських центрів здоров'я. Про походження назви цього курортного містечка є дві версії. Перша - вона походить від імени ватажка Трушка (Труська), котрий, за переказами, у IX столітті очолював тут поселення слов'янських племен, друга - від ягоди «трускавка» (полуниця). Знайдені крем'яні і кам'яні знаряддя праці свідчать про те, що містечко було заселене людьми в добу кам'яного віку або ранньої бронзи. Спочатку воно належало Київській державі, пізніше - Галицько-Волинському князівству. В 1349 році сюди прибули поляки, які стали господарями Трускавця.
Повний текст статті можна знайти у фондах ОУНБ ім. І. Франка.