Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail: Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31


Графік роботи:

Щоденно: з 10 - до 19 години
В неділю: з 10 - до 18 години
Субота - вихідний день
Останній четвер місяця - санітарний день.


Енциклопедія Сучасної України

„Білі сльози снігу” – сум і радість поета   День української писемності та мови, який днями відзначали, для Нестора Чира і юних шанувальників таланту поета з Надвірни став водночас святом презентації його книжки «Білі сльози снігу», котра нещодавно побачила світ у коломийському видавничо-поліграфічному товаристві «Вік».
   Як «сповідь душі» означила цю сьому за ліком книжку Нестора Івановича ведуча літературно-мистецького дійства з участю виконавців з районного Будинку культури, яке відбувалося у просторій залі районної бібліотеки для юнацтва, - директор Надвірнянської ЦБС Марта Кушнерчук. Привітали Нестора Івановича з черговою поетичною «ластівкою», де вміщено вірші, написані у 2008-2010 роках, заступник голови райдержадміністрації Богдана Ковалюк, яка й сама є членом керованої ним літературної студії «Бистрінь» при редакції районної газети «Народна Воля», редактор цієї газети Іван Гриджук, головний спеціаліст з діяльності клубних закладів управління культури  ОДА   Ганна   Халак,   члени НСПУ з Івано-Франківська - голова обласної письменницької організації Євген Баран, Ганна Дорошенко та Іван Гаврилович. У залі бібліотеки з цієї нагоди розгорнуто і книжкову виставку, яка знайомить читачів із творчістю Н. Чира.
   Приємним сюрпризом для присутніх і, звісно, для самого поета були прем'єри двох нових пісень на його слова - «Образ матері», якій дав крила мелодії заслужений артист України Сергій Орел, а заспівала його дружина заслужений працівник культури України Любов Орел, та «Страгора» на музику Василя Кочержука у виконанні жіночого тріо «Ягілочка». Подарували задушевні пісні Несторові Івановичу, його дружині Аллі Федорівні, котра щодень розділяє з ним випробування тяжкою недугою, що випали на долю поета, всім присутнім у залі і заслужений працівник культури України Ганна Макось, Віктор Чудновський, аматори сцени з Надвірнянського коледжу Національного транспортного університету, з яким у Н. Чира зав'язалися стосунки щирої приязні. Читали вірші поета, крім нього самого, Любов Усин, Галина Чуревич, Раїса Грушецька. Повіншували Нестора Івановича з появою нової книжки літстудійці ЗШ I-III ступенів № 2 м. Надвірни і, звичайно, самої «Бистріні», яка наступного року зустріне своє 25-ліття і є його улюбленим дитям від дня заснування.
   Дійство ще раз підтвердило, що Надвірнянщина останніми роками стала одним із літературних центрів Прикарпаття завдяки невичерпному ентузіазмові і самого чільника «бистрінців». З другого боку, варто відзначити те, що районна рада та РДА навіть за нинішньої бюджетно-фінансової скрути вишукують кошти на видання книг місцевих літераторів, на щорічне відзначення лауреатів районної премії ім. Надії Попович, якою увічнено пам'ять передчасно померлої поетеси із села Фітькова. Отож і по-доброму панує на Надвірнянщині культ поезії, красного письменства, високохудожнього і патріотичного українського слова.
Михайло ПОСІЧАНСЬКИЙ
// Галичина. - 2011. - 17 листоп. (№ 172-173). - С. 16.

Оновлено 03-07-2020
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка