Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail:

Відділ комплектування:
E-mail:
тел. 0342 752479

Відділ мистецтва:
E-mail:

Краєзнавчий відділ:
E-mail:

Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31

Графік роботи:

Щоденно: 10:00 - 18:00
Субота - вихідний день
Cанітарний день - останній четвер місяця

Голограма його душі



   Нині маємо приємну нагоду віншувати із 65-річчям від дня народження члена Національної Спілки письменників України, керівника літературної студії "Бистрінь" при редакції газети "Народна Воля", яка ось уже півтора десятка повноводних літ несе свої буйно хвилі до великого океану української літератури, єдиного на Прикарпатті депутата обласної ради чотирьох демократичних скликань, кавалера ордена "За заслуги" третього ступеня, першого лауреата районної премії ім. Надії Попович у галузі літератури Нестора Івановича ЧИРА.
   Але перелік усіх заслужених звань творчої людини, яким би рясним він не виявився, не може передати усієї глибини пережитого, переболілого, перетерпілого за немолодий уже вік. Автор двох поетичних збірок та численних друків у престижних українських літературних журналах (у них Нестор Чир виступає і палким патріотом рідної України, і задумливим пейзажистом, і ніжним ліриком із високою культурою поетичного слова), які отримали схвальні відгуки відомих письменників і критиків, як ось Ярослава Дорошенка, Євгена Барана, Левка Різника, Дмитра Герасимчука, Дмитра Юсипа та інших.
   Саме у поезіях ясніє Несторова душа і поспішає на побачення з кожним новим днем. І нехай не всякий є погідним, поет вступає в осоння свого віку впевнено незалежно від радості чи смутку на серці. Цим внутрішнім світлом зігрітий кожний рядок його поетичного кроку, воно випромінюється з його очей і ледь усміхнених уст, де глибоко зачаїлася жива гіркота мудрості.
   Поезія Нестора Чира метафорична і реалістична, і здається, що кожна строфа творилася на одному диханні. Головні лейтмотиви автора - історіографічні тембри, стенограми почуттів, голограма душі, котра завжди у вболіванні, у роздумах, у співчуттях, у пошуках. Як поет він ступає творчим шляхом української традиції поетичного письма, вчився на творчості Василя Симоненка, Дмитра Павличка, Василя Стуса, Володимира Забаштанського, Ліни Костенко, Ганни Чубач, Степана Пушика, Тараса Мельничука та багатьох інших майстрів українського поетичного слова. Як писав голова Львівської обласної письменницької організації НСПУ Левко Різник у часописі "Дзвін" (число 11-12 за 2002 рік), "... поезія Нестора Чира інтелігентно стримана, медитативна, позначена витонченою спостережливістю людини, котра пізнала світ зріло, глибоко. Таким її, поезію, сприйняв читач із книги "Пізнє яблуко мого саду", такою звучить вона у збірці "Долоні в крапельках дощу". Бо ця поезія творена не для забави, не з огляду на славу віршотворця, а як збройний обладунок душі в боротьбі за любов".
   Знаючи добре творчу майстерню Нестора Івановича, не можемо не погодитися з оцінкою відомого письменника.
   Як поет і громадський діяч (а його знають ще як голову бібліотечної ради центральної районної бібліотеки) Нестор Чир постійно підносить свій авторитетний голос на захист рідної мови, духовності, естетично-моральних традицій нашого народу. І це так потрібно сьогодні, коли засилля чужомовної книжки у літературний простір України, особливо російської, набула небачених розмахів.
  Свій перехідниковий ювілей Нестор Чир зустрічає у творчому натхненні. Уже в роботі його дитяча книжка "Котячий обід", на підході до видавництва нова поетична збірка "Калиновий спалах", вірші з якої сьогодні пропонуємо читачам.
  Щиро здоровлячи Нестора Івановича Чира з його 65-літтям, зичимо йому нових творчих осяянь, міцного здоров'я на довгі літа, родинного щастя, удач і сповнення усіх його надій на літературній та громадській нивах.
   Літературна студія "Бистрінь". Редакція газети "Народна Воля". Відділ культури РДА. Центральна районна бібліотека.

                                                                                                                                                                                            // Нар. воля. - 2003. - 12 берез

Оновлено 23-11-2024
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка