Феномен Івана Хланти
Цього вченого з Ужгорода з розголосом у всеслов'янському світі та пошанованого і на заокеанських материках образно називають новітнім Вінцензом чи Гнатюком. Визначний фольклорист, літературознавець, етнолог, культуролог та мистецтвознавець, доктор наук, професор, заслужений діяч мистецтв України - це далеко не повний перелік титулів і звань, які запрацював собі цей великий українець. Більше ста книг авторства Івана прокоментованих ним, до двох тисяч позицій, що фіксують його публікації в газетно-журнальній та альманаховій періодиці світу, - про це інтелектуально-культурологічне надбання ширше довідуємося з монографічно-бібліографічної праці академіка Володимира Качкана „Іван Хланта" (Ужгород, 2008. - 458 с. ; іл.).
Книгу відкриває обсяговий есей „Божі дари - чоловіцькі труди", відтак ідуть розділи: „Окремі видання", „Фольклористичні статті та рецензії", „Із фотолітопису", „Публікації фольклорних записів", „Літературознавчі статті та рецензії", „Мистецтвознавчі статті", „Статті педагогічного та культурологічного характеру", „Статті про українців Румунії та Сербії", „Література про життя і творчість", „Відгуки про фольклористичні, літературознавчі, бібліографічні та мистецтвознавчі праці Івана Хланти". Завершують обсяговий том післямова професора Василя Марка з Кіровограда „Той, що слухає голос віків", іменний покажчик та список використаних періодичних видань.
Окрасою й збагаченням книги є вміщені 80 чорно-білих та 40 кольорових світлин, які допомагають зорово уявити різнобічну науково-громадську діяльність українського вченого в контексті європейської науки та суспільного розвитку держави.
Ознайомитися з унікальним виданням можна в обласній науковій бібліотеці ім. Івана Франка.
Д. КУРЧІЙ
// Галичина. - 2008. - 2 серп. - С. 7.