Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail:

Відділ комплектування:
E-mail:
тел. 0342 752479

Відділ мистецтва:
E-mail:

Краєзнавчий відділ:
E-mail:

Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31

Графік роботи:

Щоденно: 10:00 - 18:00
Субота - вихідний день
Cанітарний день - останній четвер місяця

Нові книги Володимира Качкана



Урочиста презентація трьох книг визнаного українського літературознавця,  письменника, поета, публіциста, академіка Володимира Качкана відбулася в читальному залі обласної наукової бібліотеки ім. І. Франка. 

Нещодавно у видавництві „Сіверсія" вийшло друком ґрунтовне дослідження української культури в персоналіях „Нехай святиться ім'я  твоє", дещо раніше побачили світ збірка поезій Володимира Качкана та наукова розвідка про його рідне село Рибне під назвою „Невмируще село". Саме ці три книги і предста­вив численній публіці академік Кач­кан.

Усі виступаючі не шкодували теп­лих слів на адресу майстра. А були привітання і від заступника міського голови з питань культури Ганни Ка­рась, від земляків із Рибного та Павлівки, від завідуючого кафедри літератури Прикарпатського універ­ситету ім. В. Стефаника Степана Хороба, від академіка Володимира Грабовецького, від працівників ка­федри українознавства Івано-Франківської медакадемії, якою завідує Володимир Качкан, від ди­ректора видавництва „Сіверсія" Михайла Вітушинського та багатьох інших поважних людей. Вустами письменника Степана Пушика було виголошено спогади про молоді роки та життєвий шлях літерату­рознавця, про те, як часом драма­тично складалася його доля. А ще усі присутні мали можливість насо­лодитися чарівним співом Михайла Сливоцького та Христини Фіцалович (в дуеті з М. Сливоцьким), котрі виконували пісні на вірші Володимира Качкана.

Сам винуватець торжества, розповідаючи про свою професійну діяльність, торкнувся і певних наболілих проблем. Річ у тім, що робота літературознавця полягає у ґрунтовному вивченні численних архівних джерел, а це вимагає не лише напруженої щоденної праці, але й певного фінансування. Ще більше коштів потрібно для того, щоб видати вже написану книгу. Відтак, Володимиру Качкану довелось обійти чимало підприємств та організацій, перш ніж вдалося назбирати необхідну для видруку книги суму коштів. Деякі із таких „обходів" він згадує з сумом і прикрістю. Але, на те він і академік, щоб долати численні проблеми та неприємності. Володимир Качкан  продовжує працювати і сподівається в недалекому майбутньому порадувати читачів своїми новими книгами.

// Вперед. - 2000. - 23 черв.

 

Оновлено 23-11-2024
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка