Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail: Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31


Графік роботи:

Щоденно: з 10 - до 19 години
В неділю: з 10 - до 18 години
Субота - вихідний день
Останній четвер місяця - санітарний день.


Енциклопедія Сучасної України

БІБЛІОГРАФ-КРАЄЗНАВЕЦЬРозвиток сучасної бібліотечної справи Прикарпаття багато в чому зумовлюється подвижницькою працею численних високопрофесійних фахівців. У кожній великій бібліотеці є люди, які своїми конкретними справами визна­чають обличчя книгозбірні, її місце в соціально-культурному житті регіону.

Саме до таких постатей належить Галина Василівна Горбань - заступник директора обласної універсальної нау­кової бібліотеки ім. І. Франка, завіду­вачка відділу краєзнавчої літератури, яка у вересні цього року святкує свій ювілей. Народилася вона у м. Петропавловську-Камчатському, та з 1963 року проживає в Івано-Франківську.

Свою бібліотечну діяльність Галина Василівна розпочала з 1983 р. з посади бібліографа-краєзнавця обласної наукової бібліотеки, а з 1991р. очолила новостворений відділ краєзнавчої літе­ратури. Продовжуючи кращі традиції своїх попередників, вона згуртовує злагоджений колектив фахівців-однодумців та читачів - людей, які займаються краєзнавчими дослідженнями.

За 23 роки бібліотечної діяльності Г. Горбань зробила вагомий внесок у розвиток краєзнавчої бібліографії Прикарпаття, методики і практики організації бібліотечного краєзнавства в області.

Це знайшло своє віддзеркалення у 25 науково-бібліографічних покажчи­ках та посібниках, наукових публіка­ціях, методичних матеріалах, статей у місцевій періодиці на краєзнавчу тематику. Вона є літературним редактором декількох видань про наш край, учасником краєзнавчих наукових конференцій.

Багато років Г. Горбань тісно спів­працює з обласною організацією Всеукраїнської спілки краєзнавців, є її Почесним членом.

Широка ерудиція, всебічні знання історії та сьогодення Івано-Франківщини, любов до книги і своєї справи - усе це притаманне Галині Василівні, яка прагне високо нести авторитет обласної наукової бібліотеки ім. І.Франка серед громадськості краю, залучати читачів до більш глибокого пізнання своєї малої батьківщини, збереження її минулого, кращих духовних надбань.

Щиро вітаючи Галину Василівну з нагоди знаменної дати в її житті, зичимо ювілярці нових успіхів і звершень на благо бібліотечної справи нашої області, міцного здоров'я, довгих років життя, завзяття, наснаги, щастя і добра. Низький уклін і хай буде з роси і води Вам, шановна Галино Василівно!

 

Бібліограф-краєзнавець : [про Г. В. Горбань, заст. дир. ОУНБ ім. І. Франка] // Краєзнавець Прикарпаття. - 2006. - № 8 (лип.-груд.). - С. 84.

Оновлено 16-07-2020
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка