Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail:

Відділ комплектування:
E-mail:
тел. 0342 752479

Відділ мистецтва:
E-mail:

Краєзнавчий відділ:
E-mail:

Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31

Графік роботи:

Щоденно: 10:00 - 18:00
Субота - вихідний день
Cанітарний день - останній четвер місяця

ДЖЕРЕЛО ЗНАНЬ



У   важкий   для   України   час   економічного занепаду  потрохи  відроджується  її духовність. Доступним для українців стає історична минувшина. З кожним місяцем, роком видається більше рідної літератури, яка   висвітлює  правдиве   минуле   й сьогодення нашої нації. Повертаються із забуття твори визначних істориків, політиків, письменників. У часи комуністичного свавілля їхні імена були заборонені. За  певну книжку чи  вислів можна було потрапити в тюрму. Комуністична система будь-якою ціною намагалась лишити людей історичної пам'яті. І щоб ми нині не говорили про матеріальний добробут, перш за все держава зобов'язана подбати про нашу духовність.  Бо без цього не може бути й матеріального достатку.

Тільки   відродження   духовне   сприятиме матеріальному. Бо як відомо, не одним хлібом живе людина. З тими та іншими запитаннями наш кореспондент звернувся до заступника директора державної   обласної   універсальної   наукової бібліотеки імені І.Франка А. Бойко.

 - За минулий рік до нас поступило до 4 тисяч книг  різногалузевої  літератури,   -   розповідає вона. - Це зовсім мало.  Та  не  вина  наша  в цьому.   Видавництва   мають   різні   економічні труднощі,   тому   й   значно    скоротився    випуск літератури. Цікавим є те, що поступає література про нашу духовну спадщину. Зокрема твори Михайла Грушевського, Богдана Лепкого, Василя Стуса. Є також і книги про наші національно-визвольні змагання. Це історія січових стрільців, Української Повстанської Армії.

- А куди поділась комуністична література, - цікавлюсь.

- Тепер   вона  знаходиться у  книгосховищі. Залишили по одному примірнику. Певну кількість видань отримали від української діаспори із-за кордону. Вони знаходяться на стендах.

Є також досить глибокі за змістом і з великим зібраним фактажем книги, які розповідають про історію нашого краю від глибокої давнини. Це „Рогатинщина", „Городенківщина". Досить цікавою є книга „Літопис Української Повстанської Армії".

Правцівники бібліотеки стараються поправити цікаві видання. Недавно вони купили 254 книжки у нашого краєзнавця Петра Арсенича.

- Постійно в нас триває пошук за цікавою літературою, - продовжує розповідати Алла Іванівна. - Директор Марія Вікторівна Альба їздила в Познанську бібліотеку імені Рачинських, де їй подарували 1500 книг. Вони видані польською мовою. Але це не біда, бо в нас є читачі які знають цю мову.

Нині від наших недругів можна почути, що будуємо державу тільки для себе. Українська нація завжди поважала інші народи, національні меншини. Тільки ми завжди були проти тих, хто оббріхує землю, на якій народився і виріс. Протягом віків вороги наші намагались перетворити українців в рабів. Тисячі наших письменників, літературознавців, журналістів, поетів були вивезені із своїх батьківських земель в ГУЛАГи. Така доля і спіткала колишнього директора цієї бібліотеки Василя Михайловича Пашницького. „Червоні визволителі" арештували його в 1940 році, тільки за те, що він збирав матеріали про історію України. Подальша його доля невідома навіть досі для рідних та близьких.

Доброю справою є для бібліотеки вшанування пам'яті національних героїв, людей котрі до останнього подиху боролися за визволення України. Незабаром буде відзначено вечір-пом'яті 50-річчя від дня смерті письменника-революціонера О.Ольжича.

Дбають працівники бібліотеки і про різні виставки. До Великодних свят, приміром, оформлений літературний стенд про те, як його відзначають українці. Йдеться тут, зокрема, про писанкарство, різні обряди.

Не забувають працівники бібліотеки і військових. Для моряків Чорноморського Флоту готують підбірку літератури про Україну.

Віриться, що наша духовна спадщина візьме верх над проблемами буденними. Бо духовне є вище за матеріальне.

М. СОЛОВЕЙ

Соловей М. Джерело знань : [про роботу ОУНБ ім. І. Франка]  // Поклик. - 1994. - 23 квіт.

Оновлено 26-04-2024
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка