Про Пашницького не забули
Нещодавно виповнилося 100 років від дня народження засновника й першого директора обласної наукової бібліотеки, професора Василя Пашницького. Народився він у селі Вовчинці, навчався у Станіславській гімназії, а потім у Львівському університеті, після чого працював професором тієї ж гімназії у Станіславі.
Василь Пашницький відзначався фанатичним потягом до науки й книг. Часто відмовляв собі в найнеобхіднішому, щоб купити потрібні йому книжки. Та професор не тільки читав, а й писав. Зокрема, 1935 року у Львові разом з Й. Фальковським вийшла його праця „На лемківсько-бойківськім пограниччю", яка зберігається нині в бібліотеці. Коли Галичина увійшла до складу Радянського Союзу, його призначили директором створюваної тоді обласної книгозбірні.
Лише за перший рік роботи на цій посаді В. Пашницький зумів зібрати 240 тисяч видань. Але згодом його було репресовано і він загинув.
У відділі краєзнавчої літератури, де відбулося відзначення річниці, розгорнуто виставку документів і праць Василя Пашницького. Репрезентовано також щойно видану книжку Б. Гавриліва, Ю. Угорчака й В. Передерка „Василь Пашницький: педагог, краєзнавець, бібліофіл". Онука першого директора Івано-Франківської обласної бібліотеки Інесса Сухорукова щиро подякувала громадськості Прикарпаття, яка шанує пам'ять її дідуся.
Володимир РУБАН
Рубан В. Про Пашницького не забували / Володимир Рубан // Прикарпатська правда. - 2003. - 26 черв.