Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail:

Відділ комплектування:
E-mail:
тел. 0342 752479

Відділ мистецтва:
E-mail:

Краєзнавчий відділ:
E-mail:

Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31

Графік роботи:

Щоденно: 10:00 - 18:00
Субота - вихідний день
Cанітарний день - останній четвер місяця

Дім, в якому живе книга, має бути комфортним



Активні процеси на шляху побудови інформаційного суспільства сьогодні по-новому визначили зміст діяльності бібліотек, який полягає в ретельному збереженні інтелектуального, духовного і культурного потенціалу держави, в гармонізації соціальних стосунків, у забезпеченні потреб освіти, науки, культури.

На виконання цієї місії спрямована діяльність обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І. Франка, яка сьогодні виступає одним з головних інформаційних центрів регіону, де вичерпно і кваліфіковано задовольняються запити відвідувачів. Щорічно понад 20 тис. читачів користуються її послугами, а за день у ній буває більше 600 чоловік. Поряд із традиційними друкованими носіями інформації тут використовуються й сучасні електронні, зокрема Інтернет-центр, який розкриває для читачів багатства світових інформаційних мереж.

Обласна бібліотека намагається бути партнером владних структур, надаючи їм оперативну інформацію та забезпечуючи „прозорість" їх діяльності. Новим проектом бібліотеки є створення інформаційного порталу регіону, де буде зібрана і представлена в Інтернеті з усіх аспектів життєдіяльності інформація Івано-Франківщини. Проект здійснюється за підтримки Міністерства культури України та Міжнародного фонду „Відродження".

Світлі, просторі, затишні зали бібліотеки стали справжнім інтелектуальним оазисом для жителів та гостей міста, місцем зустрічі з цікавими людьми. Так, знайомства зблизька відбулися із заслуженим винахідником України, заступником генерального директора Івано-Франківського обласного об'єднання спир­тової і лікеро-горілчаної промисловості X. Кірюк та заслуженим раціоналізато­ром України, кавалером ордена Княгині Ольги М. Волосовською. Численну ау­диторію слухачів збирають наукові чи­тання „Україна XXI вік", які бібліотека започаткувала спільно з Івано-Франків­ським осередком Наукового товариства ім. Т. Шевченка. Як справжнє свято про­ходять презентації нових видань. Фахів­ці бібліотеки видають чимало довідко­во-бібліографічних посібників, науково-методичних матеріалів. Словом, робота біб­ліотеки багатоаспектна та змістовна. А здійснюють її віддані своїй справі, високопрофесійні, ініціативні, з добрим та щирим серцем люди.

Почерк обласної універсальної наукової бібліотеки ім. і. Франка як методичного центру позитивно впливає на діяльність бібліотек області. Послугами 775 бібліотек користуються понад 500 тис. читачів. Серед пріоритетів бібліо­течної політики сьогодні на першому місці інформаційне обслуговування. Неабияку роль у реалізації цього завдання віді­грають центри інформації з питань міс­цевого самоврядування. При тісній спів­праці з органами місцевої влади зміню­ють на краще зміст своєї діяльності Долинська (директор Л. Фреїв), Надвірнянська (М. Кушнерчук), Городенківська (О. Гудзік), Рожнятівська (М. Рибчак), Івано-Франківська (М. Медвідь), Богородчанська (М. Краховська) ЦБС.

Підвищенню рейтингу бібліотек як просвітницьких центрів сприяє пошук сучасних, найбільш яскравих для корис­тувачів форм популяризації книги. З метою ознайомлення відвідувачів з видатними особистостями, які залишили помітний слід в історії України та Бойківщини, Калуська центральна бібліотека провела огляд-конкурс „України славні імена". Осеред­ком спілкування шанувальників книги стали, зокрема, й читацькі сходини „Зо­лоте перевесло", що діють при Рогатинській центральній бібліотеці (дирек­тор Н. Синишин).

Всі бібліотеки області відзначають ювілейні та пам'ятні дати в історії нашої держави, популяризують найкращі взірці вітчизняного та зарубіжного пи­семного слова, проводять краєзнавчу та народознавчу пошукові роботи.

Виконуючи сьогодні таку важливу роль у суспільстві, бібліотеки потребу­ють належного фінансування, що дало б можливість оновити інформаційні ре­сурси, створити комфортні умови для роботи бібліотекаря і читача.

Марія АЛЬБА

Альба М. Дім, в якому живе книга, має бути комфортним : [про роботу ОУНБ ім. І. Франка та б-к обл.] / М. Альба // Галичина. - 2003. - 20 берез. - С. 11.

Оновлено 26-04-2024
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка