Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail: Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31


Графік роботи:

Щоденно: з 10 - до 19 години
В неділю: з 10 - до 18 години
Субота - вихідний день
Останній четвер місяця - санітарний день.


Енциклопедія Сучасної України

Співпраця ОУНБ ім. І. Франка з Гете-Інститутом в Україні   З 2005 року Івано-Франківська ОУНБ ім. І. Франка співпрацює з Гете-Інститутом в Україні в рамках проекту бібліотеки-партнера «Мова. Культура. Німеччина».
   За цей час працівники бібліотеки відвідували семінари, тренінги, робочі зустрічі, щорічний Львівський міжнародний бібліотечний форум, де мали змогу підвищити свою фахову майстерність, ознайомитися з діяльністю бібліотек Німеччини та з життям німецьких людей зокрема.
   Фонди бібліотеки збагатилися понад 600 виданнями німецькою мовою з питань методики викладання німецької мови як іноземної, країнознавчої тематики, літератури з питань літературознавства, словниками та ін. У нас є інформаційні видання щодо можливості навчання у вищих навчальних закладах Німеччини. Також відвідувачі проекту мають змогу безкоштовного доступу до німецькомовної бази даних Onleihe. Також в подарунок читачі проєкту отримали електронну книгу з німецькомовним контентом класиків та сучасних авторів Німеччини, словників та довідкової літератури.

   Понад 10 років бібліотека Goethe-Institut в Україні передплачує нашій установі журнал «Deutsсhland», який подає найсучаснішу інформацію про економічне, політичне та культурне життя Німеччини. Щомісяця бібліотека отримує інформаційний бюлетень Goethe-Institut в Україні щодо заходів, які проводяться установою в м. Києві.
    З ініціативи Goethe-Institut в Україні в проекті було відкрито Дитячий куток з німецькомовними іграми, дитячими книгами, матеріалами для ручних поробок, символікою і т. п.
   Відвідувачі бібліотеки мають змогу брати участь в різноманітних конкурсах, які організовує бібліотека  Goethe-Institut в Україні. Наш проєкт відвідують німецькі письменники, які проводять майстер-класи, презентації.
   В бібліотеці діє клуб розмовної німецької мови, який проводить волонтер і на якому часто гостями є носії мови, німці, які проживають або відвідують місто Івано-Франківськ. Щороку бібліотека Goethe-Institut в Україні надсилає Різдвяні солодкі частування для проведення заходів з читачами.
    Бібліотека тісно співпрацює з товариством німців в місті, залучає їх до проведення бібліотечних заходів (Фестиваль національних спільнот міста), організовує клуб німецької мови для дітей товариства.
    Івано-Франківською бібліотекою ведеться робота щодо популяризації німецької культури в нашому регіоні. Так, проводяться літературно-мистецькі вечори та наукові читацькі конференції, щорічні Різдвяні читання, святкування Дня єдності Німеччини, організовуються книжкові виставки до роковин від дня народження видатних діячів Німеччини. До заходів долучаються викладачі та студенти німецького відділення Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника.

Оновлено 16-07-2020
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка