Історія Goethe-Institut в Україні
Goethe-Institut - це всесвітня мережа культурних центрів Федеративної Республіки Німеччина, які популяризують вивчення німецької мови за кордоном і підтримують міжнародну співпрацю в культурній сфері, подають детальну інформацію про культурне, суспільне й політичне життя Німеччини.
Мережа Goethe-Institut, Ґете-центрів, культурних товариств, читальних залів, екзаменаційних центрів та центрів вивчення німецької мови виконує центральні завдання культурної й освітньої політики за кордоном. Крім того, Goethe-Institut виступає як партнер громадських і приватних культурних організацій, а також федеральних земель, міських муніципалітетів і господарчих підприємств.
Матеріал для своєї роботи Goethe-Institut черпає з розмаїтого відкритого суспільства Німеччини і живої німецької культури, поєднуючи досвід партнерів у Німеччині й за кордоном зі своєю фаховою компетентністю і працюючи в партнерському діалозі. Goethe-Institut є партнером для всіх, чия діяльність тісно пов'язана з Німеччиною, німецькою мовою й культурою; працює на власну відповідальність і політично незалежний.
Goethe-Institut готовий до вирішення культурно-політичних питань, поставлених глобалізацією, й розробляє інновативні концепції гуманного світу, побудованого на взаєморозумінні, в якому культурне розмаїття сприймалося б як багатство.
Goethe-Institut в Україні поставив перед собою такі завдання:
- виступати посередником та співучасником у німецько-українському діалозі в культурній та освітній сферах;
- сприяти зростанню й підтримці симпатії та інтересу до Німеччини;
- надавати актуальну інформацію про Німеччину;
- сприяти вивченню німецької мови в Україні;
- підтримувати діалог між Європою та східноєвропейськими культурами.
Основними напрямками роботи у сфері культури є зустрічі між українськими й німецькими письменниками, художниками й інтелектуалами, презентація сучасної німецької культури й підтримка німецько-української співпраці на цих теренах.
У рамках популяризації німецької мови в Україні для українських педагогів пропонуються семінари й різноманітні послуги. У співпраці з українськими партнерами підтримуються національні та європейські проєкти з популяризації іноземних мов. В Україні курси німецької мови пропонують 15 центрів вивчення німецької мови, рівномірно розподілених по всій території країни. Німецькій меншині надається підтримка у вивченні німецької мови та культури.
Goethe-Institut пропонує диференційовану програму мовних курсів. Починаючи з курсів для початківців до найвищого рівня слухачі займаються мовою за комунікативними методиками, готуючись до центральних іспитів Goethe-Institut.
Інформаційний центр надає інформацію з актуальних аспектів культурно-мистецького, суспільного й політичного життя Німеччини. Користувачам пропонуються значні фонди книг та інших інформаційних матеріалів, а також цільові інформаційні послуги для всіх, хто цікавиться Німеччиною, вивчає чи викладає німецьку мову. Дев'ять центрів навчально-методичної літератури та чотири читальних зали дають можливість зацікавленим з усієї України отримати потрібну їм інформацію. Підтримуються також переклади німецьких авторів українською мовою.
Goethe-Institut у Києві належить до життєво важливих складових культурного обміну між Німеччиною й Україною. Для всіх, хто цікавиться Німеччиною й німецькою мовою, він є постійним і, часто, незамінним партнером.
- Центральне управління Ґете-Інституту
http://www.goethe.de