Пошук

БІЛОБЕРІЗЬКА ОТГ

Створена: 27 березня 2016 р.

Кількість рад, що об`єдналися: 3 (Білоберізька, Хороцівська, Устеріківська)

Площа громади: 46,34 кв. км.

Чисельність населення: 2763 особи, в т.ч. сільського – 2763 особи

Голова ОТГ: Іванюк Дмитро Іванович

Заступник: Пилип`юк Василь Васильович

Відділ освіти, молоді, спорту, культури та у справах дітей:

Дмитроняк Галина Миколаївна

Завідувач Білоберізької бібліотеки: Дрислюк Дарія Іванівна

Серед мальовничих Карпатських гір, на лівому березі річки Черемоша, в котловині Покутських Карпат знаходиться село Білоберізка. Це, мабуть, найкрасивіша частина Карпатського краю. Як і мешканці села, так і туристи та гості краю твердять, що село Білоберізка дійсно одне з найкрасивіших і найтепліших сіл в гірському регіоні Верховинщини.

Білоберізька громада – це найвисокогірніша прикарпатська ОТГ. Відповідно, громада зацікавлена у розвитку сталого туризму, заснованого на власній культурній та природній спадщині. На території ОТГ є природна пам’ятка Писаний камінь, яку оточують мальовничі гірські хребти, столітні смереки та просторі поляни із запашними травами. Та, на жаль, відсутня туристична інфраструктура. Вирішити проблему має інформаційно-туристичний центр, який матиме назву «Під Писаним каменем». Його вирішили облаштувати на базі сільського клубу в присілку Пасічне (вартість проекту 840 000 грн.). У цьому центрі можна буде отримати інформацію про туристичні маршрути, на його базі працюватиме виставково-експозиційний зал та сувенірна лавка. А головне – там будуть кімнати відпочинку, де можна буде заночувати.

Ще одна місцева туристична принада – річка Черемош. У 2017 році молодіжна рада Білоберізької ОТГ отримала 576 396 грн на «створення умов для занять рафтингом». За ці гроші купили три рафти – два на десять місць і один на вісім. Крім того, є чотири байдарки: три двомісні, одна тримісна.

Садиб сільського зеленого туризму в Білоберізькій ОТГ на сьогодні шість. Так, у садибі «Хата різьбяра» для гостей проводять майстер-класи з художньої різьби по дереву. Торік там організували фестиваль дерев’яних скульптур, тепер хочуть зробити його щорічним. А от садиба «Лісовий закуток» уже славиться смачною фореллю. На території є два невеличкі басейни з рибою – власники займаються її вирощуванням. Для туристів у Білоберізці створили карту садиб.

До послуг населення ОТГ – дільнична лікарня. У селі є пункт екстренної медичної допомоги та медицини катастроф, дві аптеки, дитячий дошкільний навчальний заклад «Сонечко». Нещодавно (вересень 2019) в ОТГ запрацював опорний навчальний заклад з трьома філіями (Устеріківська, Барвінківська та Хороцівська). Філії Білоберізького ліцею розташовані на відстані 3-5 і навіть 7 кілометрів, але враховуючи високогірні особливості та поганий стан доріг, це дуже багато і тому був відкритий пришкільний інтернат, де діти проживають з понеділка по п’ятницю у комфортних умовах.

Функціонують ФАПи в селах Хороцеве, Барвінків, Устеріки, присілку Пасічне, будинки культури в селах Білоберізка, Устеріки, клуби та бібліотеки, діють пять церков релігійних громад УПЦ КП.

На території громади розвинута народна творчість, ліжникарство, вишивка, художня різьба по дереву, деревообробна промисловість, налагоджено випуск питної води «Довбушева сила».

В с. Білоберізка проживає 1171 особа, с. Хороцево – 483, с. Барвінків – 315, с, Устеріки – 794.

Бібліотечне обслуговування мешканців здійснюють 4 книгозбірні в селах Білоберізка, Хороцево, Устеріки та присілку Пасічне, які діють як окремі структурні одиниці. Загальний фонд бібліотек становить 25099 прим. документів, читачами яких є 1638 осіб. Відвідування становить 12016, в т.ч. масових заходів – 2346.

Бібліотеки долучаються до позиціонування туризму та літератури з відродження історико-культурної спадщини краю. Сформовані постійно-діючі виставки «Гуцульський рай для туристів», «Природа – це храм, що створений Богом з його святої руки». З бібліотеки с. Білоберізка починаються туристичні маршрути.

Соціокультурна діяльність проводиться у тісній співпраці з клубами. Долучаються і є організаторами свят, які відбуваються в громаді. Організовують презентації книг місцевих авторів та виставки-експозиції виробів майстрів декоративно-ужиткового мистецтва. Діють краєзнавчі та фольклорно-етнографічні куточки, які привертають увагу відвідувачів до традиційного народного житла гуцулів, їх побуту, одягу, звичаїв та обрядів. Значну увагу приділяють юним мешканцям громади, проводячи уроки здоров`я, тематичні тренінги, інформаційні години та вечори спілкування, що рекламують та сприяють здоровому способу життя.

Щорічно бібліотеки беруть участь у проведенні обласного свята «Полонинське літо», у фестивалі громад – партнерів програми Dobre, який відбувся у Старобогородчанській ОТГ (2019 р. Богородчанський р-н).

У с. Білоберізка присілку Пасічне проведено капітальний ремонт бібліотеки і клубу.

Всі книгозбірні опалюються.

У бібліотеці с. Устеріки є 2 комп`ютери, які підключені до мережі Інтернет.

Графік роботи:

бібліотеки сіл Білоберізка  9.00 – 18.00 та Устеріки 10.00 – 19.00 (повна ставка)

с. Хороцево (0,75 ставки), присілок Пасічне (0,5 ставки)

Вихідний день: неділя, понеділок

 

 

vo_both@ukr.netвідділ освіти, молоді, спорту, культури та у справах дітей

0679650973@ukr.net сільська рада ОТГ

 

Коментарі виключені.