Пошук

БІЛЬШІВЦІВСЬКА ОТГ

Громада створена: 18 грудня 2016 р.

Кількість рад, що об`єдналися: 8

Площа громади: 99,4 кв. км.

Чисельність населення: 7220, в т.ч. міського – 2123, сільського – 5097

Голова ОТГ: Саноцький Василь Павлович

Заступник голови: Щепанська Марія Ярославівна

Начальник відділу освіти, охорони здоров`я, культури, молоді та спорту, туризму та зовнішніх зв’язків: Крупа Лідія Федорівна

Завідувач Більшівцівської селищної бібліотеки: Бандура Ольга Романівна

Населені пункти, які входять до складу ОТГ: селище Більшівці – проживає 2123 мешканців; села: Слобідка Більшівцівська – 577, Жалибори – 631; Кукільники – 509; Загір`я Кукільницьке – 505; Кінашів – 1125; Курів – 290; Нараївка – 564; Поділля – 350; Яблунів – 546.

Більшівці розташовані у красивій місцевості: Бережанські гори підходять до Дністра, річка Нараївка вливається в Гнилу Липу, тут родюча земля і хороший клімат.

На території працюють підприємства: сільськогосподарські (з прісноводного рибництва та виробництва м’яса), 40 закладів торгівлі, місцевий ринок, 3 столярних цехи, 2 пилорами, 2 цехи з виробництва бетонних виробів, відділення Нової Пошти та Укрпошти, Укртелеком, 2 аптеки, 1 ветаптека, пункт з прийому вторсировини. У 2016 р. селище стало лідером Прикарпаття з окремого збирання різних видів сміття для повторної переробки.

Більшівцівська ЗОШ І-ІІІ ст. у 2017 р. стала однією з перших трьох шкіл Івано-Франківщини, яка отримала статус опорної з 4 філіями. Для підвезення учнів до опорної школи закуплено 3 автобуси.

В ОТГ функціонують ще 2 ЗОШ І-ІІІ ступенів, 5 ЗОШ І-ІІ ступенів, 1 ЗОШ І ступеня та 1 дошкільний навчальний заклад. У школах навчається 574 учнів, дошкільні навчальні заклади відвідує 123 дітей.

На території смт Більшівці є поліклінічне відділення та пункт швидкої медичної допомоги; в селах – 8 фельдшерсько-акушерських пунктів (ФАПів): Яблунів, Кукільники, Загір’я, Нараївка, Кінашів, Курів, Жалибори, Поділля.

В ОТГ діють 17 закладів культури: 4 будинки культури, 5 клубів, 7 бібліотек, 1 музична школа. Бібліотеки діють як окремі структурні одиниці.

Завідувач Більшівцівської селищної бібліотеки (Бандура О.Р.) брала участь у розробці Стратегії сталого розвитку громади на 2016-2018 рр., в яку включені пункти про розвиток бібліотек: капітальний ремонт селищної книгозбірні, створення на базі бібліотек центрів надання інформаційних послуг та умов для розвитку можливостей творчої молоді та дітей.

Близько 3 тис. користувачів обслуговують книгозбірні. Відвідування становить більше 15 тис. на рік. Мешканці ОТГ мають змогу користуватися інформаційно-документним ресурсом, який нараховує більше 125 тис. прим. документів. У Більшівцівській бібліотеці є 3 комп`ютери.

В кожній бібліотеці діють консультаційні пункти регіональної інформації, в яких можна ознайомитися з документами та опублікованими і неопублікованими матеріалами селищної ради ОТГ, офіційною законодавчою інформацією з різноманітних питань повсякденного життя.

Просвітницька діяльність є одним із важливих напрямків роботи бібліотек ОТГ. В тісній співпраці з клубами проводяться заходи відповідно до Календаря знаменних і пам’ятних дат, політичних та знакових подій в житті України чи громади.

Створені стендові інформаційні зони, присвячені воїнам АТО, які загинули, захищаючи рідний край, і тим, які і зараз продовжують боротьбу на Сході України.

Краєзнавство – пріоритетний напрям діяльності. Пошукова робота, систематизація та оформлення альбомів, тематичних тек з історії сіл, творчості відомих людей. Створені краєзнавчі та народознавчі куточки, які експонують декоративно-ужиткове мистецтво сіл.

Працівники бібліотек беруть активну участь у співочому гурті громади «Україночка», який є учасником фестивалів та свят села. Бібліотеки брали участь у фестивалях громад, який у 2019 р. проходив на базі Старобогородчанської ОТГ та «Пісні Опілля» у м. Рогатин.

На базі бібліотеки с-ща Більшівці реалізовується проект благодійного фонду «Карітас» греко-католицької церкви «Активація громад у наданні послуг для дітей і молоді з інвалідністю».

У бібліотеках сіл Нараївка та Слобідка-Більшівцівська проведений ремонт за кошти ОТГ. Інші бібліотеки потребують ремонту. Не опалюються.

Графік роботи:

Бібліотека с-ща Більшівці: 10.00 – 19.00 (повна ставка)

Бібліотеки сіл Кінашів, Нараївка, Жалибори – 0, 75 ставки

Бібліотеки сіл Загір`я-Кукільницьке, Кукільники і Слобідка-Більшівцівська – на 0,5 ставки

Вихідні дні: смт Більшівці – неділя, понеділок

Всі інші бібліотеки: субота, понеділок

Електронні адреси:

vobilotg2017@ukr.net відділу освіти, охорони здоров`я, культури, молоді та спорту, туризму та зовнішніх зв’язків

bilsrada@ukr.net селищна рада ОТГ

Коментарі виключені.