Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail:

Відділ комплектування:
E-mail:
тел. 0342 752479

Відділ мистецтва:
E-mail:

Краєзнавчий відділ:
E-mail:

Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31

Графік роботи:

Щоденно: 10:00 - 19:00
Субота - вихідний день
Cанітарний день - останній четвер місяця

Всесвітній день боротьби зі СНІДом1 грудня відзначається Всесвітній день боротьби зі СНІДом. В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбулася презентація – інформаційна кампанія Кайла Логана, волонтера Корпусу Миру в Україні, приурочена відзначенню саме цього дня.

    Кайл висвітлив проблеми сучасного суспільства у всьому світі. Він говорив про те, що таке ВІЛ/СНІД, як це захворювання поширюється, про ВІЛ-інфекції, як цього можна запобігти, про методи лікування ВІЛ/СНІДу. Крім того, він надав інформацію про історію Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом.
     Окремою темою обговорення була ситуація з ВІЛ/СНІДом в Україні. Кайл обговорював такі питання, як і чому ВІЛ/СНІД так швидко поширюється в Україні, чи є відповідна освіта і підвищення обізнаності громадськості про цю проблему як в нашій країні, так і в США також. На сьогодні ВІЛ-інфекція поширена по країнам усіх континентів і її поширення в світі носить назву пандемії ВІЛ/СНІДу, а в Україні розвивається епідемія ВІЛ/СНІДу.
     В нашій країні зареєстровано понад 170 тис. ВІЛ-інфікованих, але за підрахунками експертів про свій ВІЛ-статус знає лише третина інфікованих; загальна кількість людей, які живуть з ВІЛ в Україні, сягає 377 600.
     І головним питанням для всіх учасників було те, що кожен з нас може зробити в цій ситуації. Дискусія була активною і цікавою, адже кожен міг висловити свою власну думку і задуматися над вирішенням цієї проблеми для багатьох людей. Головною лінією обговорення було волонтерство, завдяки якому є можливим надання та поширення необхідної інформації щодо запобігання зараження даною інфекцією.

Оновлено 25-06-2022
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка