Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail:

Відділ комплектування:
E-mail:
тел. 0342 752479

Відділ мистецтва:
E-mail:

Краєзнавчий відділ:
E-mail:

Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31

Графік роботи:

Щоденно: 10:00 - 18:00
Субота - вихідний день
Cанітарний день - останній четвер місяця

Вшановуємо Івана Франка разом8 вересня 2016 року у Франків ювілейний рік (160-ліття від дня народження та 100-річчя від дня смерті Івана Франка) фахівці відділу літератури з мистецтва Івано-Франківської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І. Франка разом з вчителем української мови та літератури Сніжаною Цуркан ЗШ №12 ім. І. Франка провели інформаційний брифінг «Мистецька Франкіана».

   Задум провести спільний захід з нагоди 160-річного ювілею Великого Каменяра був не випадковістю. Адже Івано-Франківська обласна універсальна наукова бібліотека та Івано-Франківська ЗШ № 12 з гордістю носять ім'я Івана Франка.

    Інформаційний брифінг, зініційований та організований бібліотечними фахівцями Галиною Пристай та Марією Дем'янів спільно із директорським корпусом школи і педагогом Сніжаною Цуркан, мав на меті вшанувати пам'ять Івана Франка, допомогти учням краще і повніше зрозуміти місце та роль письменника у громадсько-культурному житті українського народу, популяризувати його літературну, публіцистичну, наукову та мистецьку спадщину.

    «Українські митці намагаються у різних жанрах показати велич творчості Франка. Тому мистецька Франкіана має цікаві і цінні здобутки, - зазначили фахівці бібліотеки. - За своє життя Іван Франко написав близько 6000 творів, виступаючи у жанрах поезії, прози, драматургії, літературної критики. Він був фольклористом, етнографом, істориком, філософом. Знав письменник 14 іноземних мов, перекладав з багатьох літератур світу. Драматургія І. Франка здавна користується широкою популярністю та любов'ю у глядача. Пісні на Франкові слова стали окрасою репертуару багатьох співаків».

     В рамках заходу учні школи мали можливість ознайомитися з тематичною експозицією, сформованою вчителем Сніжаною Цуркан та представленою книжковою виставкою про творчість Івана Франка із фондів відділу літератури з мистецтва.

    Сніжана Богданівна, яка є читачем книгозбірні, зазначила, що бібліотека широкоаспектно  популяризує творчу спадщину Івана Яковича Франка. У своїх фондах має цікаві збірки видань, які розкривають як науковий і творчий доробок, громадську діяльність, так і особисте життя письменника. Побажала учням бути активними читачами та долучатися до заходів, які проводяться бібліотекою.

 

Оновлено 22-07-2024
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка