Краса і цінність чистого довкілля
З 04 червня 2025 року у відділі абонементу Івано-Франківської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І. Франка діє книжкова виставка-аксіома «Краса і цінність чистого довкілля», приурочена Всесвітньому дню охорони навколишнього середовища.
Багато віків людство вважало, що багатства навколишнього середовища невичерпні. Два останні століття доводять, що світ природи потребує турботи й захисту. Чорнобиль, повені, лісові пожежі, забруднені водойми, від промислових і транспортних відходів задихаються міста, безповоротно зникають окремі види рослинного і тваринного світу, через неправильне використання землі знищується родючий ґрунт - ось далеко не повний перелік наслідків згубного впливу людства на природне довкілля.
Сьогодні, коли на всій планеті під впливом людини відбулися помітні зміни як живої, так і неживої природи, дедалі більшого значення набуває гармонійна взаємодія суспільства і природного довкілля, оскільки людина отримує від природи все необхідне для життя: енергію, продукти харчування, матеріали, черпає в ній емоційну й естетичну наснагу. Тому вкрай необхідна не лише чітка стратегія охорони природного середовища та посилення контролю за природокористуванням, але й добре продумана система екологічної освіти та виховання населення.
Настав час, коли всі повинні усвідомити, що земля - це не власність людини. Отже, жити нам лише тут і зараз, не звертаючи увагу, що буде після нас - неприпустимо і аморально. Настав час уже берегти природу і дбати про довкілля усім разом, хто живе на цій планеті. Тільки так ми зможемо зберегти нашу ЗЕМЛЮ.
На виставці-аксіомі представлені наукові, науково-популярні та літературно-художні видання, які пропонують інформацію про природні умови і природні ресурси, геоекологічні проблеми, знання про довкілля України та планети в цілому.
Привернуть увагу читачів такі презентовані видання: «Стежинами Червоної книги» В. Собка, «Жити із «зеленим серцем» Г. Брауна, «Сталий розвиток довкілля» Л. Маркіна, «Оцінка екологічного ризику. Вплив на здоров'я людини» С. Орел, «Екологія і безпека життєдіяльності» І. Дуднікова, «104 дні без поліетилену» М. Бойко та інші. Сподіваємося, що зацікавлять книги авторів нашого краю: «Водно-ерозійні процеси у природних комплексах українських Карпат» М. Волощук, Й. Гілецький, «Раціоналізація природокористування в АПК та формування екологічної свідомості населення» О. Стефанків, О. Максимович, «Екологічний дороговказ» В. Шеремета.
Запрошуємо наших читачів завітати до відділу абонементу ОУНБ ім. І. Франка ознайомитися з виставкою-аксіомою «Краса і цінність чистого довкілля».