Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail:

Відділ комплектування:
E-mail:
тел. 0342 752479

Відділ мистецтва:
E-mail:

Краєзнавчий відділ:
E-mail:

Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31

Графік роботи:

Щоденно: 10:00 - 19:00
Субота - вихідний день
Cанітарний день - останній четвер місяця

Територія безпеки в Івано-Франківській ОУНБ ім. І. Франка21 червня 2022 року в Івано-Франківській ОУНБ ім. І. Франка відбувся захід «Територія безпеки» в рамках ініціативи ВільноХаб програми «Мріємо та діємо» для підтримки дітей та молоді внутрішньо переміщених осіб. Понад 30 учасників завітали до бібліотечного простору, щоб зустрітися з Олександрою Бабецькою, Богданом Настич, Наталією Попадюк та Тетяною Беркій, працівниками управління патрульної поліції в Івано-Франківській області, партнерами та хорошими друзями нашої бібліотеки.

Серед учасників заходу були діти та молодь ВПО, мешканці міста Івано-Франківська та Івано-Франківської ТГ. Приєдналися діти з літніх таборів міста, а саме STEM-школи лідера Центру освітніх інновацій, закладу позашкільної освіти Івано-Франківської міської ради.

Це був інтерактивний захід не тільки з навчанням та застереженням, але й можливістю інсценізувати поведінку дитини при знахідці невідомого предмету.

Патрульні розповіли про поведінку в умовах воєнного стану. Діти та молодь дізналися, як поводитися, коли лунає сирена, що робити у випадку небезпечних знахідок та як важливо підтримувати друзів в умовах війни.

Ще у перші дні війни Національна поліція України попередила про виявлення на території нашої країни протипіхотних мін, так званих метеликів. Вони невеликі, пластмасові, бувають яскравого кольору - через це діти можуть сприймати їх за іграшку. Також ворог розкидає реальні дитячі іграшки, смартфони та інші цінні речі, начинені смертельно небезпечною вибухівкою. Тому працівники поліції показали дітям муляж мін-метеликів. Навчали правил: не чіпати сторонні предмети, особливо якщо вони лежать без нагляду і виглядають покинутими; у разі, якщо дитина помітить щось підозріле, вона має негайно повідомити про це батьків або когось з дорослих. Пояснили, що ні в якому разі не можна не тільки чіпати ці предмети, а й наближатися до них чи кидати в них чимось. Вибухівкою може бути начинена навіть «звичайнісінька» на вигляд кулькова ручка.

Настановою від поліцейських було не розмовляти з незнайомцями, пояснили різницю між поняттями «свій» та «чужий». Якщо на вулиці дитину кличе людина у формі, повідомити про це дорослих.

Наші гості вивчили з дітьми телефони рятувальних служб. Пожежна та рятувальна служба, поліція, швидка допомога - пояснили, хто та чим допомагає.

А ще переглянули мультфільми від UNICEF Ukraine, у яких в доступній дітям формі розповідається про те, як поводитися з невідомими предметами, про мінну безпеку.

На заході були присутні не тільки діти, а й вчителі, батьки та бібліотекарі, які після заходу з вдячністю до поліцейських висловили свої враження про те, що й для себе довідалися багато цінної та корисної інформації.

Гаслом нашого заходу було: «Перебувайте в безпеці та дбайте один про одного!».

 

Оновлено 25-06-2022
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка