Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail:

Відділ комплектування:
E-mail:
тел. 0342 752479

Відділ мистецтва:
E-mail:

Краєзнавчий відділ:
E-mail:

Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31

Графік роботи:

Щоденно: 10:00 - 19:00
Субота - вихідний день
Cанітарний день - останній четвер місяця

ВІДЕОПРОЄКТ «МИСТЕЦЬКИЙ ВІНОК ІВАНО-ФРАНКІВЩИНИ»Івано-Франківська обласна універсальна наукова бібліотека ім. І. Франка пропонує переглянути чергову відеопрезентацію у рамках проєкту «Мистецький вінок Івано-Франківщини»

Даний відеоролик присвячений прикарпатській мисткині, лавреату премії ім. Я. Лукавецького в галузі декоративно-прикладного мистецтва, члену Національної спілки майстрів народного мистецтва України, голові ГО «Роса Карпат» - Марії Чулак.

Народилася пані Марія в мальовничому селі Прокурава, що на Косівщині. Зростала в творчому середовищі, яке творила її мама - Марія Дмитрівна Чулак - відома далеко за межами нашого краю майстриня, член НСМНМУ. Завдяки мамі вона вперше взяла до рук голку й полотно, а згодом захопилась і яскравими намистинами, які поєднувала, наслідуючи давні гуцульські символи й узори.

Закінчила Коломийське медичне училище, біологічний факультет Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича, працювала медсестрою, вчителем, фахівцем із страхування. Проте любов і захоплення мистецькими традиціями Гуцульського краю, виплекані в рідній домівці, ніколи її не полишали.

Тепер майстриня працює методистом Івано-Франківського обласного центру естетичного виховання та керівником гуртка бісероплетіння. Навчаючи інших, продовжує творити ґердани за народними мотивами, відтворює давні орнаменти. Починаючи з 2015 року, мисткиня тче ґердани, в яких втілює власні творчі пошуки й новаторські ідеї.

З 2012 року п. Марія голова ГО «Роса Карпат», яка створена щоб підтримувати та популяризувати народних майстрів декоративно-прикладного мистецтва.

Свій мистецький доробок Марія Чулак демонструє на чисельних колективних і персональних виставках в Україні й за кордоном, зокрема в Польщі, Литві, Латвії, Ізраїлі.

Щиро запрошуємо Вас до перегляду відеопрезентації «Мистецький вінок Івано-Франківщини», створеного працівниками книгозбірні.

Приємного перегляду!                                                   

 

Оновлено 01-12-2021
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка