Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail: Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31


Графік роботи:

Щоденно: з 10 - до 19 години
В неділю: з 10 - до 18 години
Субота - вихідний день
Останній четвер місяця - санітарний день.

Участь обласної книгозбірні у віртуальній презентації книги Маґдалени Ґжебалковської (Республіка Польща)10 червня 2021 року Івано-Франківська ОУНБ ім. І. Франка взяла участь у віртуальній презентації нової книги Маґдалени Ґжебалковської, яка відбулася у Воєводській публічній бібліотеці ім. Е. Смолки, м. Ополе (Республіка Польща), бібліотеки-партнера обласної книгозбірні.

Зустріч відкрив пан Тадеуш Хробак, директор головної бібліотеки регіону, який представив молоду письменницю гостям заходу.

Магдалена Гжебалковська - польська сучасна письменниця та репортер «Gazeta Wyborcza», яка спеціалізується на біографічному та історичному репортажі. Лауреат премії Grand Press та Сілезької літературної премії. Автор біографій-бестселерів «Отець Парадокс. Біографія Яна Твардовського», «Родина Бексінських. Подвійний портрет», «Комеда. Особисте життя джазу». За твір «1945. Війна і мир» вона була номінована на літературну премію Nike.

У новій книзі - «Війна. Про дітей, які виросли без попередження» авторка представляє зворушливий образ війни, побачений очима її наймолодших учасників.

Трирічний Артур відправляється в дитячий будинок, де його виховуватимуть як ідеального нациста. Лілія в таборі буде любити Сталіна, хоча вона дочка ворогів народу. Американець японського походження Малі Мінору дізнається про життя за ґратами, хоча живе в країні свободи. Чи знайде Хосе Марія, чиї батьки відправляють його з Іспанії у кривавий конфлікт, рай у Радянському Союзі? А може, війна нарешті його там знайде?

Для того, щоб дістати останніх свідків найбільшого конфлікту в історії світу, Магдалена Ґжебалковська вирушила до Іспанії, Німеччини, США та до найвіддаленіших частин колишнього ГУЛАГу. У романі також описані шокуючі історії тих, хто живе серед нас - маленьких партизанів, дітей полків та підлітків-повстанців Варшави. У Казахстані вона знайомиться з дівчиною, якій зараз за вісімдесят, у якої війна забрала знання про те, хто вона, звідки вона походить і якою була доля її батьків. Репортерка хоче допомогти їй відновити пам'ять

В розмові з модератором Міхалом Ногашем письменниця розповіла, що книга написана з розповідей її бабусі Владзі (в родині її називали бабця «влада», через її сильний, все контролюючий характер), яка в роки війни була вивезена до таборів в Німеччину і яка не боялася ділитися з онукою своїми спогадами.

Зустріч відбувалася в рамках п'ятої кампанії «Zaczytany Opolski» - акції з промоції читання, ініційованої та фінансованої Маршальським управлінням в Ополе та реалізованої Воєводською публічною бібліотекою ім. Е. Смолки в Ополе за участі бібліотек з регіону.

Світлини

Оновлено 19-06-2021
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка