Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail: Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31


Графік роботи:

Щоденно: з 10 - до 19 години
В неділю: з 10 - до 18 години
Субота - вихідний день
Останній четвер місяця - санітарний день.

НАТО: зміцнення безпеки шляхом партнерстваТаку назву носить книжково-ілюстративна виставка-подія, яка діє у відділі загального читального залу Івано-Франківської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І. Франка з нагоди Дня створення НАТО, який відзначаємо щороку 4 квітня.

        В цей день 1949 року у Вашингтоні було підписано Північноатлантичний договір. Відтоді НАТО офіційно розпочало своє існування. Організація Північноатлантичного договору (НАТО) - представляє собою найбільш ефективний в світі механізм забезпечення безпеки, що діє як політично-військове об'єднання найрозвинутіших країн світу.

        Підписання Північноатлантичної угоди і створення Альянсу пов'язані з подіями, що відбувалися у світі після Другої світової війни. Загроза післявоєнного реваншизму в Німеччині, а згодом і агресивна політика СРСР спонукали європейські країни і США шукати нові архітектури європейської безпеки. НАТО народилася як результат нездатності ООН того часу забезпечити мир у світі, тоді, коли СРСР ветував багато постанов Ради безпеки цієї організації. Альянс стоїть на захисті своїх країн-членів від загрози агресії.

        Відносини України з НАТО почали розвиватися невдовзі після здобуття нею незалежності у 1991 році. Вже в січні 1992 року представник України вперше взяв участь у Робочій групі високого рівня Ради Північноатлантичного співробітництва. Але по справжньому доленосними взаємовідносини України з НАТО стали в останні роки, саме тоді, коли триває агресія Росії проти України.   У лютому 2019 року Верховна Рада ухвалила зміни до Конституції про курс України на вступ до ЄС і НАТО. 

        Вже багато років наша держава бере активну участь у програмі «Партнерство заради миру», в рамках якої українські військові залучаються до спільних з країнами-членами та партнерами НАТО миротворчих навчань як на території нашої країни, так і за кордоном.

        Більше про історію створення та напрямки діяльності Альянсу, а також партнерство й співпрацю з іншими країнами, і зокрема з Україною, ви зможете дізнатися, переглянувши видання, які представлені на книжково-ілюстративній  виставці-події «НАТО: зміцнення безпеки шляхом партнерства». Це такі книги: «НАТО і Україна», «Основи європейської та євроатлантичної інтеграції України», «НАТО в ХХІ столітті», «Що таке НАТО? Створення, розвиток та сучасний стан», О. Палій «Навіщо Україні НАТО», «Умови вступу України до НАТО», «Україна - НАТО: оборонно-промислова перспектива», «Україна - НАТО: міфи і реальність», «Україна - НАТО. План дій щодо членства в НАТО», «Український ОПК в умовах НАТО», «Україна - НАТО: «за» та «проти», «Бази НАТО в Україні: реалії і домисли», «Вступ до НАТО - стратегічний вибір України» та багато інших.

        Тож одразу після завершення карантину запрошуємо Вас завітати до відділу загального читального залу нашої книгозбірні та ознайомитись з книжковими віданнями представленими на презентованій книжково-ілюстративній виставці-події «НАТО: зміцнення безпеки шляхом партнерства».

        З нетерпінням чекаємо на зустріч з Вами.

 

Оновлено 09-04-2021
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка